Зеленський вніс в Раду законопроект про ліквідацію ОАСК

Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проект закону про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва, поінформувала прес-служба глави держави 13 квітня.
Законопроект поки не зареєстрований в парламенті, в ОПУ повідомили, що Зеленський вніс його як невідкладний.

ОАСК “так і не зміг повернути довіру до себе, але впорався з поверненням скандалів і дивних рішень, далеких від розуміння справедливості”, заявив президент.

“Досить сейфів, набитих мільйонами готівки, у пов’язаних з керівництвом суду осіб або очікування чергових записів скандальних розмов з кабінетів суддів, які думають, що переважують все в нашій країні. Суд, одним рішенням якого може бути поставлений хрест на будь-якому досягненні держави, будь-якій реформі, буде ліквідований. Сприймайте це як сигнал будь-якого суду, який зрадив повагу до закону “, – сказав він.

В Офісі президента зазначили, що згідно з ч.2 ст. 125 Конституції України, суд утворюється, реорганізується і ліквідується законом, проект якого вносить до Верховної Ради президент після консультацій з Вищою радою правосуддя.

контекст:
30 липня на сайті президента з’явилася петиція із закликом ліквідувати ОАСК “в зв’язку з повною втратою авторитету”, в жовтні вона набрала необхідні для розгляду 25 тис. Голосів.
Зеленський заявив, що підтримує перезавантаження Окружного адмінсуду Києва.
26 липня 2019 року було оприлюднено аудіозаписи, зроблені в кабінеті глави ОАСК Павла Вовка. Тоді в прокуратурі заявили, що судді ОАСК системно втручалися в діяльність вищих органів влади України. У ОАСК заявляли про грубе втручання в свою діяльність, спроби тиску на суддів і їх дискредитації. Вовк сказав, що обшуки в приміщенні суду – це “цирк”, а записи розмов суддів, оприлюднені правоохоронцями, сфальсифіковані.
17 липня 2020 року Національні антикорупційне бюро повідомило, що правоохоронці вручили підозри Вовку і іншим суддям, а також тодішнього керівника Державної судової адміністрації Зеновію ХОЛОДНЮК.
Вовку інкримінують ч. 3 ст. 27, ст. 351-2 (організація перешкоджання діяльності Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України), ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 375 (організація винесення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) і ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України.
11 серпня 2020 року НАБУ оголосило Вовка, чотирьох суддів ОАСК і двох екс-членів Вищої кваліфікаційної колегії суддів в розшук, оскільки вони не були на допити. 3 листопада Вовка знову оголосили в розшук. В Окружному адмінсуді Києва заявили, що Вовк з 2 листопада перебуває на лікарняному у зв’язку з самоізоляції через коронавирусной інфекції СOVID-19, і підкреслили, що інформація про ігнорування повісток не відповідає дійсності. Вовк наполягав, що повісток не отримував.
В кінці листопада Вовк заявив, що не ходитиме на допити в НАБУ.
3 лютого 2021 року Вищий антикорупційний суд задовольнив клопотання про примусовий привід Вовка на засідання. Тоді глава ОАСК назвав це рішення “дивним і незаконним” і сказав, що “виконувати явно незаконні, злочинні рішення” не збирається. Вовк вважає, що у нього немає статусу підозрюваного.
На засідання, яке призначили на 8 лютого, голови ОАСК не змогли доставити – детективи НАБУ не знайшли його за відомими адресами. Також Вовка не змогли привести в суд 16-го, 18-го, 22 лютого, 9-го і 15 березня.
17 березня Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про завершення досудового слідства у справі про зловживання в ОАСК.
Генеральний прокурор Ірина Венедиктова заявила, що не бачить судової перспективи в справах про зловживання в Окружному адмінсуді Києва і що вона не може “приволокти” Вовка в суд.
7 квітня братові Вовка Юрію Зонтову і ще одному адвокату — Юрію Донцю — повідомили про підозру в хабарництві.
За даними слідства, вони обіцяли за $ 100 тис. Через главу ОАСК вирішити питання з одним з суддів цього ж суду про позитивне рішення по справі за позовом підприємства.
Зонтова відправили під варту з альтернативою застави понад 35 млн грн, Дінця заарештували з можливістю внесення 3 млн грн застави, за нього вже внесли заставу

Читайте також  “Карма?”: Валерія Гонтарева потрапила в серйозну аварію у Лондоні

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело