“Українці можуть довіряти вакцині з Індії, вона добре себе показує” – відомий лікар з Ізраїлю

Вакцина індійського виробництва CoviShield (вона ж AstraZeneca), застосування якої розпочалося в Україні з 24 лютого, заслуговує на довіру. Імунітет до коронавірусу може виробитися вже за тиждень після отримання другої дози вакцини.

Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL розповів лікар-анестезіолог, відповідальний за клінічні дослідження препаратів від COVID-19 в одній з ізраїльських компаній Борис Бриль.

“Це одна з хороших вакцин, яка добре себе показує. Це абсолютно один склад, наклейка інша”, – зазначив він, говорячи про різницю між вакцинами CoviShield і AstraZeneca.

Лікар нагадав, що CoviShield – це вакцина, розроблена в Великобританії, яка виробляється на підприємствах в Індії.

“Вона розроблялася в Англії, але завод, потужності, де її виробляють, Serum Institute знаходиться в Індії. Він виробляє основні обсяги вакцин для AstraZeneca. Вони готують вакцини і для індійського ринку”, – говорить він.

За словами лікаря, імунітет до коронавірусу почне вироблятися вже за тиждень після першого уколу. А повний імунітет сформується приблизно за місяць.
“Перший укол, потім другий укол і ще тиждень. Відповідно, за 4 тижні”, – уточнив він.
Бриль підкреслив, що вже після першого щеплення ризик важкого розвитку захворювання істотно знижується, а ризик летального наслідку практично зводиться до нуля. Лікар назвав старт кампанії з вакцинації в Україні “дуже радісною новиною”, незважаючи на те, що на першому етапі щеплення отримають лише 250 тисяч чоловік.

Читайте також  Коли нарешті отримаємо довгоочікувану вакцину?

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело