Кабмін схвалив закупівлю ліків через міжнародні організації

Заступник міністра охорони здоров’я назвав це рішення доленосним

Кабінет міністрів України прийняв рішення про закупівлі ліків і медичних виробів в 2017 році через міжнародні організації. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в середу.

“Це проект розпорядження про закупівлю лікарських засобів та виробів медичного призначення з залученням спеціалізованих організацій. Це наше доленосне розпорядження про закупівлі через міжнародні організації, яке дозволить офіційно провести закупівлі на 2017 рік в повному обсязі через міжнародні організації”, – сказав заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський, представляючи проект розпорядження.

Він зазначив, що Україна вже заощадила на закупівлю вакцин через ЮНІСЕФ 17 млн доларів.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, в свою чергу, підкреслив, що в 2017 році Україна повинна компенсувати проблеми із закупівлями ліків в минулі роки.

“Ми повинні в 2017 році наздогнати все ті відставання, які були в минулих роках… Ви чули, що через механізми міжнародних закупівель ми заощадили, тільки на закупівлю вакцин, одних і тих же, через механізми ЮНІСЕФ 17 млн дол. Можу сказати про те, що ніколи, якби не було механізму закупівлі ліків через міжнародні організації, ніхто б не заощадив жодної копійки. Ці 17 млн дол. пішли б по кишенях різних ділків, які десятиліттями гріли свої руки”, – сказав прем’єр.

Кабінет міністрів України передбачив у проекті бюджету на 2017 рік 5,9 млрд грн на закупівлю ліків через міжнародні організації. Пізніше уряд зобов’язався додатково виділити 2 млрд грн на закупівлю ліків і вакцин через міжнародні організації, і пообіцяло докласти всіх зусиль, щоб вперше в історії України тендерні процедури закупівель 2017 року були не проведені вчасно, а поставки були здійснені до кінця року.

Читайте також  Українська топ-модель засмагає топлес біля басейну

Нагадаємо, з 1 квітня МОЗ запустив реімбурсацію. Компенсація вартості препаратів заробила для трьох груп хворих. Безкоштовні ліки за програмою Кабміну є в аптеках в більшості областей України.

Медикаменти доступні для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою і цукровим діабетом II типу. Однак медикаменти поки не видають в Миколаївській і Одеській областях.

Шукайте деталі в групі Facebook


Повідомляє -