Референдум у Туреччині: більшість турків підтримали розширення влади Ердогана

Збільшення повноважень президента Туреччини підтримали 51,2% виборців

На референдумі в Туреччині трохи більше 51% виборців підтримали ініціативу щодо розширення повноважень президента Реджепа Тайіпа Ердогана за результатами підрахунку 99,99% голосів. Про це свідчать результати голосування на сайті державної агенції Anadolu. Згідно з результатами голосування на референдумі, збільшення повноважень президента Туреччини підтримали 51,2% виборців, водночас 48,8% турків були проти.

 

Як видно з результатів, підтримка конституційних змін в ході підрахунку голосів весь час зменшувалася, проте перевалити за позначку менше 50% так і не змогла. Згідно з результатами референдуму, розширення повноважень президента підтримали в центрі й півночі країни, водночас противниками цієї ініціативи були більшість жителів Анкари, Стамбулу, а також західних, східних і південних регіонів. Як відомо, тепер президент Туреччини може сам призначати міністрів та вищих державних чиновників, оголошувати надзвичайний стан та розпускати парламент. Також він вважається одночасно і главою уряду, а посаду прем’єр-міністра скасують у 2019 року.

Крім того, чинний президент Ердоган отримав можливість залишатися при владі упродовж двох п’ятирічних термінів – до 2029 року. Також він може повернутися у крісло глави керівної Партії справедливості та розвитку.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Туреччині на референдумі щодо розширення повноважень президента закрилися виборчі дільниці й почався підрахунок голосів.

Читайте також  Євросоюз застеріг Ердогана від захоплення суддівської влади

Шукайте деталі в групі Facebook


Інформує -