“Дорогі iPhone, але їздять в метро”. Француз розповів, що його шокувало в Україні

Нещодавно знайомий француз Brice Larthomа з Бордо, який вже вдруге в Україні, розповів про свої враження від нашої держави та нашого менталітету.

Попри складнощі, швидко адаптувався до перебування в Україні. Хоча своє перше враження після прильоту описує просто – шок. Від наших доріг. Це те, що зустріло його першим і цей неприємний післясмак залишився назавжди.

«Ваші дороги – це….», – не може підібрати слів.

Brice дивує те, що українці мають дуже дорогі телефони: «Для вас – це розкіш, а для нас звичайний засіб комунікації».

Посміхається, розповідаючи, що бачить багато українців, які мають дорогі айфони, але їздять в метро та бідно одягаються. У самого француза звичайний телефон, без «наворотів».

Таке протиріччя, коли простий українець витрачає шалені гроші на модну «цяцьку», а сам неспроможний забезпечити собі нормальні умови для проживання, незрозуміле для французького менталітету.

Те саме стосується і дорогих автомобілів, якими ми полюбляємо хизуватись: «У нас такого немає». За його словами, у Франції власники автомобілів платять великі податки.

Brice розповів, що відрізняє житло в Україні та Франції: «У ваших квартирах значно тепліше, аніж у наших. Ми економимо».

Квартири та будинки Франції мають великі гостьові кімнати, де збираються всією родиною, спілкуються, грають у «Монополію» тощо. В Україні маленькі кімнати, де кожен член родини закривається у своєму віртуальному світі. На цьому Brice зробив акцент.

Brice доводилось бути у столичній лікарні і враження у нього гнітючі. Старе обладнання, пошарпані стіни, убогість у всьому… Він показав мені відео палати державного пологового будинку: доглянуто, сучасно та красиво.

Що подобається французу, то це наші церкви: «Вони великі та величні. Це неймовірно. Я люблю їх відвідувати». Хоча йому образливо, що священослужителі не знають ні французької, ні англійської мови.

Читайте також  Філіп Нуаре: «Живіть далі! Лінуйтеся»

Brice радують наші ціни на продукти харчування, нерухомість та одяг. Для нього це дешево.

Він розповів про свої доходи та витрати. Отримує 1600 євро в місяць. 547 € коштує оренда будинку. 40 € – вода, 110 € – електрика, 110 € – податок, 39 € – медична страховка, 41 €- податок на авто.

Тобто, половину своїх доходів Brice витрачає на податки та комунальні платежі. Начальство оплачує йому витрати на автомобіль, харчування та спецодяг: це суттєво економить його витрати. За його словами, якщо самотужки оплачувати харчування та транспорт, то на це піде майже вся зарплатня і відкласти нічого не вдасться.

Brice планував розпочати в Україні свій бізнес, однак його відштовхнула несприятлива політична та економічна ситуація.

«В Україні страшенна корупція, несправедливий розподіл фінансів та доходів, масове закриття банків. Нестабільність у всіх сферах. Якщо відкриваєш бізнес у Франції, то чітко розумієш, що і кому повинен платити. В Україні такого немає, неможливо прорахувати витрати, адже скрізь треба нести хабарі», – говорить він. Також Brice налякала ситуація з «Приватбанком».

Наостанок Brice розвінчує два популярні міфи, які панують серед українців. Перший про наших дівчат, які красивіші та доглянутіші за європейок: «Українки красиві, однак нічим не поступаються нашим».

Другий – про унікальність української кухні. Brice багато що не подобається: «Дуже жирні страви. Всі їдять у великій кількості майонез. Багато шкідливої їжі. Мало сирів». Хоча француз, зрештою, знайшов своє вподобання – борщ та вареники.

Brice вирішив трохи поїздити Україною: Львів та Закарпаття. І мені дуже хочеться, щоб у нього залишились теплі та позитивні враження від нашої Батьківщини.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -