Мовний омбудсмен обурений утиском україномовної школярки в Одесі

Чиновник вимагає провести роз’яснювальну роботу у всіх навчальних закладах країни.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що Міністерство освіти і науки зобов’язане найближчим часом провести роз’яснювальну роботу з педагогами всіх навчальних закладів країни, щоб у майбутньому виключити випадки утиску української мови у сфері освіти. Мова їде про інциденті в одеській гімназії, де вчитель малювання накричала на ученицю, яка на уроці відповіла їй українською мовою.

“Жахливий інцидент, який стався в гімназії №4 міста Одеса, де вчителька дозволила собі неприпустиму поведінку з дитиною через українську мову – це відповідь на питання, яку насправді мову намагаються утискати, і яка потребує державного захисту в Україні”, – йдеться в повідомленні мовного омбудсмена в Facebook.

За словами чиновника, вчителі, які дозволяють собі таке неповажне ставлення до дітей, не маю право працювати в українській системі освіти.

“Звертаюся до Міністерства освіти і науки України з вимогою провести відповідну роз’яснювальну роботу з усіма навчальними закладами, щоб попередити і не допустити подібних випадків утиску здобувачів освіти. Вважаю, що будь-які прояви дискримінації людини, в тому числі за мовною ознакою, повинні бути покарані. Спасибі департаменту освіти і науки Одеської міськради і директору школи за оперативну реакцію – звільнення вчителя”, – додав Кремінь.

 

Читайте також  Самі винні чого не дивилися за своєю дитиною: В Одесі дельфін вкусив хлопчика, дитину екстрено ушпиталили (Відео)

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело