Доплати та надбавки педагогам не зняли, їхня зарплата впродовж 2021 року зросте на 30%, – Шкарлет

Тимчасовий очільник Міносвіти зазначив, що навантаження педагога не повинне складатися з більш ніж 18 годин на тиждень.


Нині всі вчителі працюють в умовах збільшеного навантаження, адже окрім уроків в класі, матеріал необхідно пояснювати тій частині групі, яка навчається онлайн. До того ж педагог має встигнути зробити всі записи до журналу, перевірити завдання учнів, проконтролювати їхнє самопочуття, провітрити клас, і вдома знову підготуватися до наступного уроку. Освітяни нарікають, що з таким навантаженням та важкими умовами праці заробітна плата досі лишається низькою.

З початку вересня зарплата педагогів підвищилась майже на 6%, а в наступному році зросте на 30%. Про це розповів т.в.о. міністра освіти Сергій Шкарлет в прямому ефірі “Сніданку 1+1”, відповідаючи на питання користувачів фейсбуку:

Ми не пішли на зняття будь-яких доплат і надбавок. І за престижність, і за вислугу років, зберегли їх усі. Але шляхом зміни першого тарифного розряду й збільшення витрат на оплат праці та освітньої субвенції, бюджет освіти буде збільшено майже на 33 млрд грн. Зарплата вихователя також залежатиме від тарифної сітки.

Так, на освіту у 2021 році з державного бюджету планують виділити 173,8 мільярда гривень, а на зарплати освітянам – 102,5 млрд грн освітньої субвенції.

Як зазначив Сергій Шкарлет, робочий час вчителя, якого було прийнятого на ставку, складається з виконання навчального навантаження (18 годин на тиждень):

Я можу на прикладі навчання своєї доньки сказати, що подвійне навантаження вчителя залежить від організації освітнього процесу, який запроваджений у школі. У закладі освіти, де навчається моя донька, один тиждень половина групи навчається офлайн, а інша онлайн. Потім вони міняються. І я, відверто скажу, я там подвійного навантаження не бачу.

Читайте також  Мендель у червні заробила у півтора рази більше, ніж Зеленський

Навантаженість педагогів має контролювати керівник і засновник закладу освіти, від яких залежить організація освітнього процесу в школі, зауважив очільник МОН. За його словами, навантаження педагога не повинне бути більше ніж 18 годин на тиждень:

Є чітке навантаження вчителя, за яке оплачується заробітна плата.

Також пан Шкарлет додав, що наступного року в новій освітній програмі щодо протидії COVID-19 закладено 1 млрд грн на забезпечення шкіл робочими місцями, обладнаними під дистанційну освіту.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело