Українцям урізали субсидії на 40% перед опалювальним сезоном: ексміністр озвучив розрахунки

В Україні через нову методику розрахунку доходу знизиться розмір соціальної допомоги багатодітним сім’ям. Крім того, вже зменшили і розмір субсидій. В результаті в опалювальний сезон субсидія зменшитися приблизно на 40% в порівнянні з минулим роком.

Субсидії в Україні знизили

Про це OBOZREVATEL розповів ексміністр соцполітики Андрій Рева. Так, Кабінет міністрів розробив нову методику розрахунку доходу при призначенні матеріальної допомоги. “Разом з усіма змінами, за моїми підрахунками, люди будуть отримувати субсидію на 40% менше, ніж в минулому році. А чому це зробили? На 10,5 млрд в 2020-му зменшили програму субсидій і на 1,5 млрд зменшили витрати на державну соціальну допомогу”, – говорить Рева.

Розмір субсидії вперше будуть враховувати як частину доходу сім’ї. Це призведе до того, що розмір допомоги буде істотно меншим. “Припустимо багатодітна сім’я подає документи на отримання державної допомоги як малозабезпечена. За новими правилами їм в доходи впишуть ще й субсидію, а загальний розмір допомоги на дітей зменшується. Вони кажуть, що збільшили допомогу на дітей до 2,5 прожиткових мінімумів. Але за фактом вони включили в доходи субсидію і таким чином абсолютно нівелювали будь-яке підвищення”, – пояснює колишній міністр.

Крім того, штучно збільшили і розрахунковий розмір доходу на безробітних, які зареєстровані в Центрі зайнятості. Раніше, якщо вони отримували виплату менше прожиткового мінімуму, їх розрахунковий дохід враховували на рівні ПМ, а зараз будуть вважати як половину від мінімальної зарплати.

“Тепер дивіться, що відбувається. Якщо людина знаходиться на обліку в службі зайнятості і отримує гроші від служби зайнятості. Раніше в методики розрахунку було написано, що за кожен місяць, коли така допомога менше 2197 грн, йому враховували дохід 2197 грн. А за кожен місяць, коли така допомога більше цієї суми, враховували фактичний розмір. Тепер вони замінили прожитковий мінімум на 0,5 мінімальної зарплати. З першого вересня це 2500 грн. вони збільшили розрахункову цифру доходів громадян “, – йдеться в документі.

Читайте також  Вихідні у червні 2021: скільки відпочиватимуть українці

Також по-новому будуть рахувати і дохід на солдатів-строковиків. “Раніше їм рахували дохід 0,5 прожиткового мінімуму. Це 1098,5 грн, а тепер 0,25 від мінімальної зарплати. З 1 вересня це 1250 грн. Знову ж штучно збільшили їм дохід. Дохід для розрахунку державної допомоги збільшили, а саму допомогу – зменшили”, – говорить Рева.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело