«Я плюю на ваші могили!». Відділ «К» СБУ очолив генерал Януковича

Замість реформувати СБУ, команда нового президента Володимира Зеленського пішла старими, перевіреними методами — очолила все.

Так, відділ із боротьби з економічною злочинністю СБУ, так званий відділ «К», який, до речі, мав би бути ліквідований, очолив одіозний генерал-майор Анатолій Калюжняк. Призначив його на цю посаду соратник Зеленського в.о голови СБУ Іван Баканов.

Калюжняк уже керував управлінням «К» за президентства Віктора Януковича, з 2010 по 2013 роки. Саме тоді, за даними ЗМІ, відбувався масштабний тиск із боку родини Януковича на бізнес. Калюжняк відомий і тим, що у часи Майдану підписав план «Бумеранг», котрий узаконив жорстокі побиття учасників Революції гідності, в чому, до речі, сам і зізнався. Генеральське звання Калюжняк отримав від Віктора Януковича незадовго до подій на Майдані. Після Революції гідності Калюжняк звільнився та працював помічником народного депутата Владислава Бухарєва, який зараз очолює українську контррозвідку.

Екскерівниця департаменту з питань люстрації Мін’юсту Тетяна Козаченко стверджує, що Калюжняк узагалі не може обіймати державні посади, адже підпадає під Закон «Про очищення влади». Проте, вочевидь, на цей Закон начхали не лише «паперєднікі», але й нова влада.

Як так сталось, що людина, яку підозрюють у причетності до розстрілів Небесної Сотні та до злочинця Януковича, обійняла таку високу посаду в Службі безпеки України? Про це ІА «Вголос» запитало в учасника Революції гідності — екснардепа Маркіяна Лопачака, волонтерку Софію Федину, ексвіцеспікера ВР, учасника Революції гідності Руслана Кошулинського, добровольця та громадського активіста Дмитра Корчинського, політолога Володимира Цибулька та генерал-майора СБУ Віктора Ягуна.

Як ви оцінюєте це призначення?

Маркіян Лопачак:

Теперішня влада, яка декларує «нові обличчя», насправді повертає старі, такі, як генерал-майор Калюжняк.

Мені дуже шкода, що ми втратили останні п’ять років. І що люди, які причетні до розстрілів на Майдані, до смертей Небесної Сотні, зараз активно повертаються до влади та отримують високі посади. Це жахливо. Це свідчить про те, що попередня влада не змогла покарати тих, хто причетний до масових убивств українців. А ті, хто прийшов зараз, – пішли ще далі: почали призначати на керівні посади відповідальних за масові вбивства.

Мене дивує позиція таких людей, як Калюжняк. Він же звання генерала отримував від Януковича, він же причетний до розстрілів Майдану. Натомість зараз він повертається. Це свідчить про те, що людина абсолютно не боїться відповідальності за вчинене.

Руслан Кошулинський:

Нова влада замість якісних змін почала перетасовувати стару колоду. Це свідчить про те, що в Зеленського немає стратегії перебудови базових правоохоронних органів. Це свідчить про відсутність президентської команди. Відповідно, у Зеленського почали набирати кадри Януковича. І такі помилки будуть у них і далі.

Читайте також  Середина травня порадує українців довгоочікуваним теплом (карта)

Чим небезпечні такі «кадри»?

Софія Федина:

Одразу коли Зеленський прийшов до влади, він почав підсилювати відділ «К». Хоча, згідно з домовленостями з нашими європейськими партнерами, цей відділ у структурі СБУ повинен бути ліквідованим.

Зеленський і його політичний проєкт «Слуга народу» активно повертають до влади колишніх регіоналів. Це робиться для того, щоб здійснити реванш. Такі, як Калюжняк, показуватимуть, що наш Майдан, наша Революція гідності – це було ніщо. Відповідно, нас, українців, просто кидають обличчям об асфальт. Бо це не просто призначення генерала Януковича одним із очільників СБУ, це – плювок нам в обличчя.

Призначення Калюжняка – це плювок на могили Героїв Небесної Сотні

Українці повинні усвідомлювати, що такі, як Калюжняк, їх уже один раз розстрілювали на Майдані. Звісно, він пояснює це тим, що робив механічну роботу і він тут ні до чого. Але чи зупиниться він зараз, коли знову українців накажуть убивати?

Повернення до влади таких одіозних чиновників свідчить про те, що зараз при владі люди, яким Українська держава не потрібна як така. Призначення Калюжняка – це плювок на могили Героїв Небесної Сотні.

Чи могли Калюжняка призначити на цю посаду, так би мовити, випадково, не володіючи інформацією про цю особу?

Руслан Кошулинський:

Усі службовці такого рівня перед призначенням на посаду проходять спецперевірку. І якщо президентська вертикаль дозволяє собі такі призначення – значить їм начхати на ідеали Майдану.

Калюжняк, як ви стверджуєте, був причетний до розстрілів на Майдані. Як він має бути покараним?

Маркіян Лопачак:

Людей, котрі були причетні до розстрілу Майдану, до нищення Української держави, потрібно було давно засудити. І нині вони повинні були б відбувати покарання, а не знову душити бізнес.

А як оцінюють подібні кадрові рішення самі працівники спецслужб?

Віктор Ягун:

У мене є запитання до кадрової політики нової влади: навіщо призначати людей, котрі мають негативний шлейф, на високі посади? Команда Зеленського декларує, що до влади прийдуть «нові обличчя», що потрібно стратегічно змінювати структуру СБУ на предмет того, щоб позбавити її невластивих функцій, як-от контроль за бізнесом… Адже спецслужбам цивілізованих країн не притаманна функція боротьби з корупцією. І у мене запитання: для чого колишніх працівників СБУ витягувати з «пенсії» та призначати на високі посади? Мене дивує, чому зараз призначають керівниками людей, котрі свого часу очолювали чи працювали в так званому відділі «К» СБУ. Навіть на посаду, яка курує роботу контррозвідки, був призначений працівник відділу з боротьби з економічною злочинністю. Це так намагаються працевлаштувати колишніх співробітників цього управління? Тоді у мене ще одне запитання: а навіщо було розказувати, що у нас пріоритет – це контррозвідка та захист національних інтересів?

Читайте також  Фінансисти вкрали понад 100 млн грн Нацбанку

Чи потрібно у СБУ забрати функцію контролю над бізнесом?

Віктор Ягун:

Потрібно перерозподілити функції. Боротьба з економічною злочинністю не може бути пов’язаною з роботою спецслужби. У поліції є теж відділ із боротьби з економічною злочинністю. Специфіка роботи цих відділів у СБУ та поліції дуже схожа. Вже раніше виникало питання про те, що потрібно створити одну окрему структуру щодо боротьби з економічною злочинністю та ввести її у структуру МВС чи Мін’юсту. Тоді було б простіше працювати. Служба безпеки повинна позбутися функцій із контролю за бізнесом. Єдине, що може залишитись в СБУ, – це відділ, який би контролював російські гроші, що агресор перекидає в Україну задля диверсійної діяльності. Але не більше.

Такі скандальні призначення якось позначаться на Зеленському?

Маркіян Лопачак:

Колишні соратники Януковича мають усвідомити, що Україна вже не та, якою була у 2012-2013 роках. І вже цим людям, перш ніж йти на посади, потрібно подумати про наслідки.

Якщо Зеленський не хоче виступати перед Януковичем у Ростові, він повинен обдумати свою кадрову політику

Зеленському та його команді слід зупинитися та прочитати історію п’ятирічної давності. Там детально описано, як закінчив один із його «попєрєдніків», котрого обслуговував Калюжняк. Якщо Зеленський не хоче виступати перед Януковичем у Ростові, він повинен обдумати свою кадрову політику.

Для чого тоді Зеленському такі кадри?

Володимир Цибулько:

Функцією СБУ є захист держави. Працівники цієї служби – це лише виконавці волі політиків. А тому в цьому випадку відповідальність за дії Калюжняка нестиме Зеленський.

Зараз це виглядає як психологічна гра, пов’язана з реваншистськими настроями. Якщо Зеленський думає, що СБУ та поліція діятимуть у стилі Януковича та розстрілюватимуть Майдан, щоб утримати його при владі, то він глибоко помиляється.

Які наслідки такі призначення матимуть для українців?

Софія Федина:

Після парламентських виборів такі люди, як Калюжняк, затягуватимуть зашморг на шиях патріотів України. Нас намагатимуться знищити. Для України – це катастрофа. Нам доведеться знову боротися.

Дмитро Корчинський:

Немає нічого гіршого за недобитого ворога. Такі призначення свідчать про те, що вже скоро буде нова революція. І вже тоді треба буде того ворога таки добивати.

Читайте також  СБУ відкрила понад 30 кримінальних проваджень проти користувачів "Вконтакте" та "Одноклассников"

У нас і раніше СБУ була скандальною, а такі, як Калюжняк, її перетворюють на ворожу до українців структуру. Тобто це структура, яка буде готовою боротися проти нас. Бо нова влада у великій частині населення вбачає ворогів, а тому вони запрошують на посади тих людей, які мають досвід знищення українців.

Як діяти українцям у такій ситуації?

Руслан Кошулинський:

Суспільство має відреагувати на це скандальне призначення. Українці повинні добитися того, щоб такі, як новий заступник голови СБУ, більше ніколи не були при владі.

Софія Федина:

Сьогодні дуже багато залежить від громадськості. Саме завдяки українцям ЦВК скасувала реєстрацію Шарія і Клюєва. Отже, нам усім потрібно реагувати – негайно і активно.

Довідка «Вголосу»:

За часів Януковича Калюжняк зумів нажити таких статків, що явно не відповідають його заробітній платі, оскільки посадовець усе життя пропрацював у СБУ.

Так, журналісти проєкту «Слідство.Інфо», встановили, що за офіційними даними в генерал-майора Калюжняка є лише гараж на Хмельниччині. Утім, його рідні володіють трьома квартирами та двома паркомісцями в престижному житловому комплексі на Печерських пагорбах Києва. На порталах нерухомості зазначається, що цей будинок має власний двір з охороною, дворівневий підземний паркінг і гостьову стоянку.

Сам Анатолій Калюжняк, імовірно, мешкає в об’єднаних із двох квартир апартаментах. Оформлені вони на його дружину. Розмір житла в державному реєстрі нерухомості не вказаний. Та позаяк це комплекс високого класу, площа найменших квартир тут починається від майже 60 квадратів. Тож навіть за умови, що подружжя об’єднало дві «однушки», їхня загальна площа — не менше 118 квадратних метрів. Вартість схожих за розміром квартир із ремонтом у цьому будинку становить 275 тисяч доларів. Донька генерал-майора, 25-річна Ольга, також має двокімнатну квартиру в цьому житловому комплексі — в сусідньому під’їзді. На сьогодні на сайтах оголошень квартира такої ж площі продається за 260 тисяч доларів. У власності родини Анатолія Калюжняка також є будинок у передмісті Хмельницького, звідки він родом.

Родина Калюжняка має також кілька елітних позашляховиків. Зокрема, на самого генерал-майора записана остання модель AUDI Q8. Автомобільні оглядачі зазначають, що це — найдорожчий і найпотужніший кросовер цієї марки. А от донька генерала, 25-річна Ольга Калюжняк, обрала собі британський автомобіль — Range Rover 2018 року випуску. Така машина коштує 50 тисяч доларів.

 

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело