Пандемія вдарила по онкохворим: в Британії рак могли не виявити у тисяч людей

Через пандемію COVID-19 в Великобританії могли не виявити близько 9 тисяч хворих на рак.

Як повідомляє DailyMail, згідно зі статистикою, в квітні 2020 року по всій Великобританії лікарі провели 79 573 процедури по діагностиці онкологічних захворювань, що на 60% менше в порівнянні з торішнім показником в цей же період.

Експерти ж стверджують, що за їхніми підрахунками в квітні 2020 року направлень на ці процедури повинно було бути близько 210 тисяч, а значить близько 130 тисяч людей не були обстежені у лікарів. За статистикою, близько 7% звернулися потребують лікування раку, отже, у 9 тисяч осіб могли не виявити ракові пухлини.

Також через пандемію 21 600 британських пацієнтів перенесли операції або сеанси хіміотерапії. За словами консультанта-онколога Керола Сікори, пухлини просто не виявляють через те, що Державна система охорони здоров’я сфокусувалася на боротьбі з COVID-19.

“Справа не в тому, що людей з раком стало менше, а в тому, що пухлини не діагностують через брак уваги з боку ДСЗ. Все це відкинуло нас на рік назад”, – заявив він.

Другий фактор – це страх людей з раком заразитися COVID-19 під час процедур. Для боротьби з цим ДСЗ викупила понад 8 тисяч ліжкомісць в приватних лікарнях, щоб створити там зони, в яких не буде небезпеки зараження на новий коронавірус.

Статистика діагностики онкозахворювань в Великобританії

Читайте також  Скільки в середньому триває перебіг коронавірусної інфекції в українців: у МОЗ дали відповідь

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело