Незважаючи на очікуване надання Україні кредитних коштів Міжнародного валютного фонду девальваційні очікування в країні зберігаються.
Про це повідомили опитані “Апострофом” експерти.
“Ми знаходимося в кризовій ситуації. Протекціоністська політика, більш низький урожай, дефіцит бюджету, дефіцит зовнішньоторговельного балансу, боргове навантаження – все це тисне на курс. І кредит МВФ знижує рівень цих ризиків, забезпечує подушку безпеки, що дасть більш стійкі позиції гривні. Але девальвація, я вважаю, все ж буде. Влітку, швидше за все, ми залишимося нижче 28 гривень / долар”, – сказав керівник відділу аналітики групи компаній ForexClub Андрій Шевчишин.
Член ради Національного банку України Віталій Шапран бачить ситуацію схожим чином.
“Поки ціни на нафту тримаються на низькому рівні – а це наш основний сировинної енергетичний імпорт – ситуація розвивається на користь України. Але так буде не завжди. Та й втрата 5-7% ВВП у 2020 році (такі прогнози експертів, в тому числі і МВФ) не пройде для нашої країни непоміченим явищем і, звичайно, може загострити макроризики, проти яких якраз і спрямована stand-by”, – сказав він.
При цьому обвалу курсу гривні експерти не очікують.
“Якщо не буде якихось дурниць, в тому числі, якщо не буде зірвано програму з МВФ, то курс до кінця 2020 року не повинен піти вище 30 гривень / долар. Цілком реальний курс – 28-29 гривень / долар”, – сказав інвестиційний банкір та фінансовий аналітик Сергій Фурса.
Андрій Шевчишин вважає, що до кінця 2020 року курс гривні навряд чи вийде за межі 29,5 гривень / долар, однак він зазначає, що багато чого буде залежати від реальної економічної ситуації як в країні, так і в світі, в тому числі, і від того, чи прийде друга хвиля коронавірусу та чи буде знову введено карантинні обмеження.
Шукайте деталі в групі Facebook