Правда, це зовсім не автобан, а звичайна вулиця в місті Харкові. Її перегородили шлагбаумом і беруть гроші за проїзд.
Харків’яни обурені тим, що за проїзд по вулиці Різдвяній через Центральний ринок з них вимагають гроші. “Їхав вчора з площі Конституції на Олексіївку. Вирішив об’їхати перекриту ділянку Клочківської через Благбаз. Таких розумних виявилося багато, пробка в кілометр. Згадую про дорогу через ринок (по ній раніше тролейбуси їздили в депо). Пірнаю туди. Слідом з криком “Стояти!” біжить паркувальник”.
Пояснюю йому, що їду “сквозняком” і паркуватися не збираюся. На виїзді упираюся в шлагбаум. Ще один “паркувальник” безапеляційно заявляє: “Проїзд платний!”. На питання, на якій підставі і ким стягуються гроші, чи є відповідні документи (їх копії), відповідь одна: “Всі питання – до адміністрації ринку”. Автомобіль блокують залізяками, підтягується охорона”, – розповідає харків’янин.
Далі харків’янин викликав поліцію.
“Викликаю копів. Приїхали дуже швидко. З підходу заспівали:” Ви тут не перший, всі їм платять, йдіть до адміністрації і розбирайтеся”.
Йдемо в адміністрацію. Заступник начальника інформує, що у них на ринку “все приватна власність”, включаючи їхню приватну дорогу. З повагою ставлюся до власності і прошу показати документ, що підтверджує її слова. Документів немає. Вірніше, вони є, але не тут, а там, в фірмі, яка їх “юридично супроводжує”. ОК. Але ваше “паркування” не відповідає рішенню КабМіну від 2009 року. Відповідь: ця постанова нас не стосується! Воно для “муніципальної” парковки, а ми – приватна. Припустимо. Але має ж бути документ (нехай ваш внутрішній), яким встановлюється розмір плати за ваші “послуги”? Відповідь: є “прейскурант”.
– ОК, покажіть будь ласка.
Відповідь: тут його немає, він повинен бути у паркувальників.
– Але вони сказали що всі документи у вас.
– Добре, зараз наш юрист пошукає копію прейскуранта…
Кінцівка: ні юриста, ні копії документа я так і не побачив. Копчики втомилися чекати і, переконавшись, що я не готовий писати “заяву”, поїхали рятувати світ.
Як тільки паркувальник по рації повідомив своєму колезі, що “копи покинули територію”, відразу знайшовся і прейскурант без печаток і підписів, але із зазначенням розцінок на проїзд від 10 до 50 гривень з автомобіля. І продемонстрував своє “посвідчення” співробітника ТОВ “Харківський Центральний Ринок. Торговий Майданчик 5″. Після чого, прийнявши від мене 10 гривень, видавив із свого апарату нефіскальний чек від … ФОП Соркіна Е. А.”, – повідомляє харків’янин.
До слова, проїзд по частині вулиці Різдвяної, що проходить через Центральний ринок, став платним кілька років тому. З цією проблемою зіткнулися багато харківських автомобілістів.
На кадастровій карті України Центральний ринок дійсно розділений посередині вулицею Різдвяною. Однак дорога на ній не розмічена так, як інші дороги на карті.
Шукайте деталі в групі Facebook