Стало відомо, чому зими в Україні стали теплими та куди подівся сніг

Стало відомо, чому зими в Україні стали теплими та куди подівся сніг

Через дефіцит снігу в Україні страждають не лише природа, а й економіка, зокрема зимовий туризм.

В Україні 19 січня відзначають День снігу, але через глобальне потепління сніг став дефіцитним.

Про це 

пише Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

За останні десятиліття сніг став дефіцитним, і це має серйозні наслідки не тільки для зимових розваг, а й для екосистеми країни.

Зміни в кліматі, зокрема глобальне потепління, призводять до того, що зими в Україні стали значно теплішими. За останні 60 років температура в Україні зросла значно швидше, ніж у світі в цілому. Наприклад, у Києві останні три роки не було зафіксовано справжньої зимової температури, а температура під час зимових місяців постійно перевищує 0 °C.

Це потепління відбувається насамперед узимку, що робить погоду менш передбачуваною. Завідувачка лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту, Світлана Краковська, зазначає, що зростання температури в Україні відбувається найшвидше саме в зимовий період.

Відсутність снігу має багато негативних наслідків для природи. Сніг є важливим джерелом вологи для ґрунтів, тому його дефіцит призводить до погіршення врожайності. Крім того, сніг захищає рослини від сильних морозів, і без нього коренева система рослин може бути пошкоджена. У гірських районах, зокрема в Карпатах, це загрожує лісам.

Також відсутність снігу погіршує умови для диких тварин. Без снігу вони стають вразливішими до хижаків і мають труднощі з зимівлею, оскільки сніг забезпечує теплоізоляцію для ґрунтів. Відсутність снігового покриву може призвести до ерозії ґрунтів і зниження їх родючості.

Крім екологічних проблем, зміни клімату мають також економічні наслідки. Зимовий туризм, особливо в гірських регіонах, залежить від снігу. Відсутність снігу призводить до зниження прибутків від зимових видів спорту та туризму.

Читайте також  Чому на Архангела Гавриїла треба прислухатися до грому, а люди, народжені у цей день- особливі

На міжнародному рівні ВМО та ЮНЕСКО оголосили 2025 рік Роком кріосфери, щоб підвищити обізнаність про важливість снігу, льодовиків і льоду для кліматичної системи планети.

Збереження клімату є важливим для збереження снігу та екосистем, тому важливо робити все можливе для зменшення змін клімату та збереження природних ресурсів.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело