“Українців з цими хворобами та інвалідністю відправлять на війну, мобілізація посилилася”: повістки вручать в цих місцях

“Українців з цими хворобами та інвалідністю відправлять на війну, мобілізація посилилася”: повістки вручать в цих місцях

В Україні посилилася мобілізація, тому що протистояння з російськими окупантами стає критичним. Стало відомо, що призвати до армії можуть чоловіків з хронічними хворобами та інвалідністю. Повістки видаватимут ьу несподіваних місцях, щоб у військкомати потрапило якомога більше громадян.

Як інформує “biz.today.ua”, у Міноборони розширили перелік захворювань, з якими тепер можна мобілізувати. Придатними до виконання обов’язку будуть визнані громадяни з безсимптомним ВІЛ, клінічно вилікуваним туберкульозом, вірусними гепатитами, деякими хворобами ендокринної системи.

У відомстві зазначили, що люди з серйозними проблемами зі здоров’ям, які не можуть виконувати військові завдання, не призиватимуть до ЗСУ. Однак до тих, хто перебуває у ремісії протягом 3-5 років, підтвердженої лабораторним дослідженням, застосують індивідуальний підхід та будуть прийняті індивідуальні рішення.

Раніше такі військовозобов’язані чоловіки обіймали в армії посади у навчальних центрах та підрозділах забезпечення.

Мобілізації також підлягають чоловіки із третьою групою інвалідності. Умови: добровільна згода та призов на службу за місцем проживання.

Що кажуть адвокати

Юристи не бачать нічого поганого в мобілізації осіб з інвалідністю третьої групи. Адвокат Іван Ліберман назвав її легкою, бо йдеться про невеликі проблеми зі здоров’ям. Вони зазвичай дозволяють чоловікові виконувати військові обов’язки, зокрема у тилу.

Також є припущення, що деякі українці спеціально могли зробити собі групу, щоб мати доступ до санаторного лікування, пільг та соціальних виплат.

Правозахисниця Марія Левченко наголосила, що чоловіків з третьою групою інвалідність можуть мобілізувати – після проходження ВВК. Представники ТЦК не мають обов’язку під час вручення повістки перевіряти підстави для відстрочення від мобілізації. Тому працівники військкоматів можуть видати документ для актуалізації даних.

Читайте також  "Вакцинація порушує права українців?": юрист розвіяв популярні міфи

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело