Українці обомліли: став відомим реальний тариф на електрику – далеко за 5 грн

Українці обомліли: став відомим реальний тариф на електрику – далеко за 5 грн

Як же так?
Українцям назвали справжній тариф на електроенергію

В Україні з червня підняли тариф на електроенергію, проте він не відповідає економічним критеріям. У НКРЕКУ назвали справжню вартість комунальної послуги. Цією інформацією ділиться CXID.info.

У НКРЕКУ розповіли, що електроенергія для населення повинна продаватися по 5,50 гривні за один кВт/год. За даними регулятора, на даний момент українці платять за тарифом, який спроможний покрити трохи більше чверті витрат на виробництво та доставку електрики споживачам, а також оподаткування.

Тариф на струм формується із середньозваженої ринкової вартості купівлі-продажу електроенергії за добу вперед, тарифів на послуги з передачі та розподілу, а також оплати універсальних послуг постачальнику.

Ще у квітні 2023 року вартість струму становила 2,81 гривні за кВт/год без урахування податку, а тариф на послуги з передачі та розподілу струму сягав 0,43 грн за кВт/год, без урахування ПДВ. Вартість послуг постачальника універсальних послуг становила 0,115 гривень кВт/год, без урахування ПДВ, що становить 20%. Таким чином, витікає ціна 5,50 гривні за кВт/год.

Варто нагадати, що раніше українці, які використовували до 250 кВт/год електроенергії на місяць, платили по 1,44 гривні, при використанні понад 2502 кВт/год на місяць ціна становила 1,68 грн за олін кВт/год.

З першого червня побутові споживачі почали платити по 2,64 гривні за кВт/год. і цей тариф діятиме до 31 грудня поточного року. Не виключено, що надалі його переглянуть.

Зазначається, що сума у ​​платіжках у середньому зросла на 250 гривень. Українці вже почали одержувати нові рахунки за комунальні послуги. Суми збільшились на 300-500 гривень. На багатьох споживачів чекає ще олін не дуже приємний сюрприз, тому що вони отримають квитанції лише у другій половині місяця.

Читайте також  Українцям перерахують пенсії: багатим додадуть 800 грн, а бідним – у десять разів менше

 

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело