Скільки людей насправді померли від COVID-19: вражаючі результати дослідження

Реальна кількість смертей від коронавірусу (COVID-19) у світі може бути принаймні на 130 тисяч більшою, ніж про це говорить офіційна статистика.

Про це свідчать результати дослідження BBC. Офіційно з початку пандемії через COVID-19 померло 440 тисяч людей в усьому світі. Як зазначає видання, огляд попередніх даних про смертність у 27 країнах показує, що в багатьох із них за час пандемії померло більше людей, ніж за такий самий період у попередні роки – навіть з урахуванням померлих від COVID-19.

Це так звані “надлишкові смерті” – ті, що перевищують середні показники попередніх років. Вони показують, що реальні наслідки пандемії серйозніші, ніж йдеться в офіційній статистиці урядів. Така інформація публікується управліннями запису актів громадянського стану, міністерствами охорони здоров’я або статистичними агентствами.

Видання уточнило, що частково “надлишкову смертність” можна пояснити недостатньо точним підрахунком статистики коронавірусу, частково – впливом пандемії на перевантаженість національних систем охорони здоров’я та іншими факторами.

Точність даних про коронавірус залежить від того, скільки тестів робить влада і чи включають в офіційну статистику дані про смерті за межами лікарень.

Голова статистичного відділу ВВС Роберт Кафф зазначив, що дані є попередніми: точної “турнірної таблиці”, яка показувала б найбільші втрати немає. Разом із тим, можливо порівнювати дані з різних країн за час першої хвилі пандемії і зробити певні висновки.

“Більш стабільною є ситуація в країнах, де кількість померлих сягнула піку і тепер повернулася до нормальних, або близьких до них, показників. Серед цих країн є такі, як Британія, Іспанія, Італія та Бельгія, смертність в яких зросла на 30%. Це сильно відрізняється від ситуації в Японії, Німеччині та низці інших країн, де смертність за тиждень відхилялася не більш як на 5% від норми”, – зазначив він.

Читайте також  Вчені назвали "ідеальну" вакцину проти коронавірусу

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело