Міхеілу Саакашвілі загрожує в’язниця: рішення судів Грузії дійсні і в Україні

Всі рішення по колишньому президенту Грузії і ексголові Одеської обласної державної адміністрації Міхеілу Саакашвілі, винесені грузинськими судами, дійсні і на території України.

На сьогодні Міхеіл Саакашвілі є громадянином України і його не можна екстрадувати до Грузії. Однак Україна підписала і ратифікувала низку міжнародних договорів, з яких випливає, що експрезидент Грузії повинен відбути покарання на території нашої країни.

Зокрема, Україна ратифікувала Європейську конвенцію про міжнародне визнання судових рішень кримінальних вироків і договір із Республікою Грузією про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах.

Раніше Саакашвілі заявив, що отримав від президента України Володимира Зеленського пропозицію стати віцепрем’єром із реформ. Однак це призначення неможливе без порушення закону.

Згідно зі ст. 7 Закону “Про Кабінет міністрів України”, не може бути призначена на посаду члена Кабінету міністрів України особа, яка має судимість, не погашену чи не зняту”

Нагадаємо, грузинські суди винесли кілька рішень, за якими Міхеіл Саакашвілі засуджений до термінів ув’язнення.

Зокрема, у травні 2019 року Верховний суд Грузії залишив у силі вирок про перевищення Міхеілом Саакашвілі службових повноважень на посаді президента у справі про вбивство у 2006 році банківського службовця Сандро Гіргвліані.

Також експрезидент Саакашвілі був заочно засуджений на шість років ув’язнення у справі про побиття у 2005 році депутата парламенту Грузії Валерія Гелашвілі.

Читайте також  “Здавав Україну окупанту?”: Андрій Садовий звинуватив президента Порошенка у зраді

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело