Любить одяг і взуття: як довго живе коронавірус на побутових речах

Науковці нагадують, що сприятливими факторами для вірусів є вологість і тепло

Збудник коронавірусної хвороби SARS-CoV-2 здатен жити досить довго – залежно від типу поверхні. Чи може людина переносити коронавірус на одязі та яких правил дотримуватись, аби уникнути зараження через контакт з одягом – на це питання відповіли вірусологи Кетлін Джордан і Вінсент Сюй

ОДЯГ

Науковці провели масштабне дослідження і з’ясували, що одяг не є основним джерелом зараження. У лабораторних умовах Джордан і Сюй визначили, що коронавірус здатен жити на тканині до 2 днів. Але слід узяти до уваги, що звичайні побутові умови відрізняються від лабораторних.

Сприятливими факторами для вірусів є вологість і тепло, а тканина має сітчасту структуру. Тому, вважають науковці, під час прогулянки до чи з супермаркету частина збудника, яка осіла на одязі, найімовірніше, засохне і вивітриться.

Важливо! Якщо людина дотримується правил гігієні, самоізоляції і не мала контакту з хворим, можна не турбуватися про зараження через одяг.
Але медичним працівникам та іншим людям, які контактують з хворими часто, не завадять додаткові заходи. Так, згідно з дослідженнями вчених із Уханю, вірус цілком добре почувається на рукавах одягу. Тому його необхідно часто дезінфікувати та змінювати.

ВЗУТТЯ
Як повідомляється, в половині досліджуваних випадків на підошвах взуття медиків був виявлений SARS-CoV-2. Але взуття не контактує з дихальними шляхами, тому, знявши його та помивши руки, можна не турбуватися про зараження. Втім, як відомо, на гумі, з якої переважно виготовлена підошва, вірус здатен триматися до 4-5 днів. Тривалий час він може зберігатися і на верхній частині – залежно від матеріалу. Тому, повернувшись із вулиці, краще негайно скинути вуличне взуття.
Щодо того, чи загрожує вірус на підошвах домашньому улюбленцеві, – випадки інфікування тварин уже були, але всі вони сталися після контакту з хворим господарем.

Читайте також  На Луганщині померла дитина з підозрою на коронавірус: батькам загрожує в'язниця

Відтак, основним шляхом зараження COVID-19 залишається контакт із носієм. Тому найефективнішими заходами є соціальне дистанціювання, носіння маски або респіратора, самоізоляція і регулярне миття рук. Сумлінно виконуючи рекомендації фахівців, ви зробите все можливе для профілактики захворювання.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело