ВР України ратифікувала «Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою». Це поки півкроку, оскільки таку ж процедуру Угода має пройти в парламенті Канади, розповідає Оптимист
Експерти прогнозують, що на це піде кілька тижнів.
Що зміниться для автомобілістів після того, як документ отримає повну юридичну силу?
Зрозуміло, якщо мова йде про торгівлю, не можна не згадати про мита і податки. Для автомобілістів є новини: мито на вживані автомобілі, що імпортуються з Канади в Україну, після ратифікації Угоди стане нульовою.
Також відразу стане нульовим мито на деякі нові легковики, але тільки «об’ємні» — бензинові з двигунами від 2,2 до 3,0 літра і дизельні з моторами об’ємом більше 2,5 л. Решта потраплять під семирічний графік послідовного зниження ввізного мита – тобто, в кінцевому підсумку, на восьмий рік мито на всі типи легкових авто з Канади стане нульовою. Є деякі труднощі та обмеження: пригнати авто з-за океану своїм ходом неможливо, — потрібне доставка в контейнері, що в свою чергу вимагає певних витрат і терпіння на час очікування автомобіля.
Також слід бути готовим до труднощів сертифікації – потрібно довести відповідність транспортного засобу нормам Євро, які часто не вписані як «Євро» у документації до автомобілів з-за океану, заготовити «європейську» оптику для заміни і сподіватися, що маркування на склі і елементах безпеки влаштує фахівців, уповноважених видавати висновок щодо відповідності ТЗ перед його сертифікацією.
Більше того: самостійно везти один автомобіль, навіть якщо «там» його хтось зможе купити і відправити за вас, – не так вже й вигідно. Щоб знизити собівартість доставки однієї авто, часто контейнер завантажується 2-3 автомобілями. Крім цього, морська доставка в Україну обходиться дорожче порівняно з доставкою в порти Польщі або Німеччини.
Але і цей варіант породжує нові труднощі: потрібна віза і можливість їхати за машиною в порт, або ж доведеться довірити всю затію фірмам, які працюють за такими напрямками. Наскільки привабливою виявиться знижка в 10% від вартості автомобіля (розмір мита) – стане відомо згодом, після ратифікації Угоди та збору достатньої кількості статистичних даних по ввезених авто з Канади.
Шукайте деталі в групі Facebook