Ми не рaби! Новий Мaйдaн почався в Києві, тисячі рoзлючeних українців йдуть на Кабмін (Фото відео)

Тисячі противників «рабської закону» про працю протестують в центрі Києва

Про це повідомляє Politeka.net зі посиланням на телеграм-канал PavlovskyNews.

Кілька тисяч представників профспілок зібралися в центрі Києва. Люди протестують проти резонансного закону про працю, який отримав негласний статус “рабської”.

Згідно з повідомленнями очевидців, після Майдану люди підуть протестувати до будівлі Кабміну.

 

Можна відзначити, що серед гасел на акції можна помітити плакат: “Геть руки від трудящої людини”.

Регіональні ЗМІ також повідомляють про акції протесту. Так, в Рівненській області пройшла “Хвиля гніву”.

На думку протестуючих, законопроект Кабміну обмежує права і гарантії працівників. Люди вимагали його зняти з розгляду, а також відправити у відставку міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофія Милованова.

Також відомо про підготовку акції в ряді інших міст.

Нагадаємо, що відразу після появи законопроекту “Про Праці” багатьом оглядачам він сильно не сподобався. Дехто назвав його “рабським”, в той час як в уряді вважають реформу прогресивної.

Основою відносин роботодавця і працівника стає трудовий договір, який можна буде укладати як в письмовому, так і в електронному вигляді. Закон при цьому фіксує лише деякі рамки для домовленостей, що залишає значну свободу дій для сторін.

У договорі сторони повинні прописати усі права та обов’язки, взаємну відповідальність, опис і тривалість роботи і відпочинку, компенсацію при звільненні з ініціативи роботодавця і терміни повідомлення про припинення договору.

Чи не почесне звання “рабський” законопроект отримав, ймовірно, за те, що він дає роботодавець право звільнити працівника “день в день”.

Втім, якщо роботодавець побажає так звільнити працівника йому доведеться заплатити чималий штраф, який залежить від стажу працівника на підприємстві. Якщо працівник працював понад 10 років, термін повідомлення повинен становити не менше 90 днів, якщо співробітник пропрацював понад 5 років – не менше 60 днів, понад півроку – не менше 30 днів.

Читайте також  США охопили протести через інавгурацію Трампа

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело