Кожна п’ята пачка- фальсифікат. Опубліковано результати дослідження вершкового масла в Україні

Кожна п’ята пачка масла, яку відібрали експерти ТСН.Тиждень у різних куточках України, виявилась фальсифікатом. Назвати це можна як завгодно, тільки не маслом, ідеться у сюжеті.

Три тижні дві лабораторії паралельно досліджували по 77 однакових зразків масла. Ще 77 лишились у холодильнику під замком, ключ від якого лишився в опечатаному сейфі Міністерства економіки разом із кодами. Методика дослідження в обох однакова: розділити масло на фракції, зневодити жири, спеціальна машина – газовий хроматограф, що передає на комп’ютер дані про те, скільки немолочних жирів поклали виробники у своє масло. Результати обох лабораторій зійшлися із мінімальною похибкою.

Ми знаємо, що виробники-фальсифікатори ховаються під номером 3, 8, 17, 33, 34… Їх немало – 21%.

Отже, лідер із кількості фальсифікату – Прикарпаття. Івано-франківський міськмолзавод наплодив найбільше фейку – 5 зразків. У кожній цеглинці рівно половина – замінники. Інший місцевий завод домішав до вершків 37% невідомо чого.

Завод Богодухівський на Харківщині. Тамтешнє масло у різному пакуванні приїхало на дослідження у двох різних областях. І в обох результат однаково нахабний – 75% немолочних жирів.

В Одеській області фальсифікат роблять в Кілії, де нібито масло треба перекваліфікувати у спред, тому що там 14% немолочних жирів. Крім того, є нібито масло, що загалом там майже повністю штучно створений продукт – 92% немолочних жирів. “Вони були попереджені. Вони могли відкликати свою продукцію”, – сказала в.о. Держспоживслужби Ольга Шевченко.

А тепер підбираємося до найцікавіших, там, де молока або реально лише одна крапля, або немає взагалі. “Канівське” – із назвою “Апрель” – 87% немолочних жирів.

Такого ж штибу штампують масло у Дніпрі – ТОВ “Інтермол”, продукція якого є на 100% фейком.

Читайте також  Жертви вірусу Petya.A звільнені від штрафів за неподання податкової звітності

Виробник – Миколаївмолпром. Тут ще знущальний надпис “екстра”, але це 100% фальшивка, бо в обох плитках лабораторії знайшли 100% чого завгодно тільки не вершків.

Три пачки просто спантеличили. Одна з них, куплена у Сумах – чисте масло, дві інші – із домішками (10%). Усі з різних партій, але виготовлені на Старокостянтинівському заводі на Хмельниччині.

Але суми штрафів, поки дуже малі у порівнянні із надприбутками фальсифікаторів. “100 тисяч гривень це невеликі гроші для великого виробника це за перший раз, за другий – 300 тисяч – це також невеликі гроші для величезного виробництва”, – заявив голова Громадської ради при Держспоживслужбі Віталій Башинський.

І нарешті – після цієї акції – у законах з’явиться нове для України поняття “фальсифікат” із наслідками для виробника, які вже не закладеш так просто в бізнес-план.

Акція ТСН.Тиждень допомогла піймати на обмані тих, хто працює законно, але скільки небезпечних підробок намішують у гаражах і підвалах, а потім продають на стихійних ринках – взагалі ніхто не знає.

Слід зазначити, що масло повинно мати білуватий, кремуватий відтінок. Якщо масло жовте: або воно старе, або фальсифікат. Найбільш поширене – це заміна рослинними жирами. Також додамо, що орієнтовно на один кілограм масла витрачається 22-25 літрів молока, залежно від якості молока. Тому один кілограм масла менше 220 гривень коштувати не може. Тобто брикетик 250 грамів масла обійдеться у 55 гривень. Заводське масло дешевше, бо зі знежиреного молока роблять ще й сир кисломолочний. Але 20 гривень масло коштувати аж ніяк не може.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело