“Що буде зі столицею?”: загроза нового законопроекту для киян. Рада готує зміни

Дивні речі відбуваються в нашому «королівстві»: на Хрещатику блокують роботу Київської ради, а на Грушевського активізують «столичну» діяльність Верховної Ради.

Зважаючи на відсутність кворуму, депутати Київради не змогли провести сесію, заплановану на 19 вересня.

За «дивним» збігом обставин, того ж самого дня у Верховній Раді України (ВРУ) «засвітився» законопроект №2143, який передбачає зміни до закону про столицю.

Новоспечений документ передбачає розділення повноважень столичного мера і глави КМДА.

Члени фракції «Європейська солідарність» виступили проти ухвалення такого рішення, оскільки воно свідчить про замах на права киян.

“Шановні друзі, якщо ми пропонуємо таке рішення, тоді треба вже одразу запропонувати знести колону Магдебурзького права: вона стоїть у Києві, як символ місцевого самоврядування. І це ще одне свідчення наступу на місцеве самоврядування,” — заявив народний депутат Олексій Гончаренко.

За словами нардепа, ініціаторам цієї ідеї «хочеться просто взяти владу в Києві тут і зараз».Більшість співавторів законопроекту — члени пропрезидентської фракції «Слуга народу».

«Просування» документу №2143 відбулося дуже швидко: 13 вересня його зареєстрували, 16 — передали на розгляд комітетів, а 19 — внесли до зали ВРУ.Така «оперативність» є грубим порушенням процедури підготовки законопроекту: він не отримав висновку головного науково-експертного управління ВРУ.

Читайте також  “Справедливого пoкaрaння не буде”: термін Зайцевої розчарує українців

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -