100 днів влади Зеленського: чим встиг здивувати українців шостий президент

27 серпня 2019 року президент Володимир Зеленський відзначає свій 100-й день роботи на посаді глави держави.

Оголосив і виграв парламентські вибори
20 травня 2019 року, в перший же день роботи президентом, Зеленський у своїй інавгураційній промові оголосив про розпуск Верховної Ради і зажадав від Кабміну піти у відставку.

Дострокові парламентські вибори він призначив на 21 липня, відстояв це рішення в Конституційному Суді, і разом зі своєю партією Слуга народу став головним тріумфатором кампанії.

Пропрезидентська партія отримала безпрецедентні в історії Верховної Ради 254 мандати і в парламенті дев’ятого скликання сформує монобільшість. А це означає, що Зеленський зможе де-факто обрати прем’єра, укомплектувати міністрами весь уряд і проводити через Раду будь-які закони.

“Подібної влади в Україні – цілком легальним і демократичним шляхом – до Зеленського не отримував ніхто, – писав про президента журнал НВ у своєму рейтингу 100 найвпливовіших українців. – Тепер колишньому коміку залишилося найпростіше і водночас найскладніше: розпорядитися всіма своїми можливостями з користю для країни”.

Перейменував Адміністрацію в Офіс президента

Через місяць після своєї інавгурації Зеленський видав указ про створення Офісу президента (ОП) замість Адміністрації глави держави.

Однією з найбільш обговорюваних тем перших 100 днів його президентства став можливий переїзд ОП з будівлі на вулиці Банковій в більш сучасне приміщення.

Найбільш вірогідним варіантом в ОП назвали Український дім на Європейській площі в Києві – і навіть показали, як виглядатиме оновлена будівля.

Розпочав прямі телефонні перемовини з Путіним

11 липня Зеленський вперше зателефонував російському президентові Володимиру Путіну. Потім лідери двох країн телефонували один одному ще декілька разів. Обговорювали нормандський формат, утримуваних в Росії українців і конфлікт на Донбасі.

Читайте також  "Карантин у "червоній зоні" дає позитивний результат", – Зеленський

А напередодні Дня незалежності після багатьох повідомлень у ЗМІ про можливе звільнення з РФ українських моряків та кількох політв’язнів президент заявив, що особисто працює над обміном утримуваними особами та чекає результату найближчими днями.

Зеленський розповідав, що західні партнери України були проти його прямого дзвінка до Путіна, однак наполіг на такому праві Києва: “Я, відверто кажучи, цієї моделі не розумію. Я був упевнений, що санкції запроваджуються не через мою розмову з президентом РФ, а через те, що у нас забрали Крим і підтримують тимчасово окуповані території”, – заявляв Зеленський.

Заступник голови МЗС Олена Зеркаль напередодні 100 днів його президентства назвала таку стратегію дзвінків Путіну “стилем нового президента” і його спробою ризикнути.

 

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -