Зеленський особисто взявся за розслідування: справа про українських героїв, це його рішення

Президент України Володимир Зеленський зустрівся із сім’ями військовослужбовців Збройних сил і Національної гвардії, які в різні роки загинули при підозрілих обставинах і яких слідчі органи визнали самогубцями.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє пресслужба глави держави.

Присутні на зустрічі члени сімей загиблих відзначали, що смерть їхніх рідних намагаються видати за самогубство, не дивлячись на те, що в деяких випадках на тілах були виявлені сліди побиття або вогнепальних поранень. Іноді навіть є свідки вбивства і відомі імена тих, хто скоїв злочин.

Колишній військовослужбовець Сергій Ульянов розповів, що особисто він зіткнувся з подібним восени минулого року, коли одного з його товаришів по службі вбили, потім повісили і списали на банальне самогубство.

«Ми зіткнулися із замкнутим колом і відсутністю об’єктивного розслідування», – зазначив він.

Зеленський взяв порушені питання під особистий контроль і дав відповідні доручення заступнику керівника Офісу президента України Руслану Рябошапці.
«Якщо ми зможемо досягти повного, всебічного і об’єктивного розслідування окремих випадків, то це допоможе зрушити з місця й інші розслідування, які, на вашу думку, є недостовірними. Я буду вимагати від ДБР, Національної поліції, органів прокуратури та інших правоохоронних органів максимально оперативно і об’єктивно розслідувати загибель кожного воїна», – сказав Зеленський.

Зі свого боку Рябошапка запропонував найближчим часом влаштувати зустріч сімей загиблих військовослужбовців з керівниками правоохоронних органів, військових формувань Збройних сил України і Нацгвардії, Військової служби правопорядку, Міноборони і Генерального штабу ЗСУ, щоб вони пояснили ситуацію зі станом розслідування таких трагедій і їхніми соціально-правовими наслідками.

Раніше в Донецькій області військовий на позиції підірвав себе і двох товаришів по службі. Унаслідок вибуху сам підривник і військовий, з яким у нього виник конфлікт, загинули. Ще один солдат отримав поранення.

Читайте також  Забудьте, що ви отримаєте прощення від Бога, лише через те, що кинете священику 5 гривень

Також ЗМІ повідомляли, що в місті Чугуїв був знайдений труп військовослужбовця контрактної служби з ознаками насильницької смерті.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -