Кнопкодавство та прогули: партійні списки кандидатів у нардепи перевірять за шістьма критеріями

Рух “Чесно” напередодні виборів проаналізує списки кандидатів у народні депутати України за шістьма критеріями.

Про це повідомляє “Укрінформ”.

Зокрема, було виокремлено шість базових критеріїв, які дають змогу оцінити роботу нардепів, що вже були в Раді, та роботу депутатів місцевих рад.

Першим критерієм, за яким “Чесно” аналізуватиме кандидатів у народні депутати на виборах-2019, є прогульництво.

“Перше, що ми аналізуємо, – це як депутати відвідували засідання Верховної Ради, прогулювали чи не прогулювали. За нашою методологією, прогульником є той, хто пропустив понад 25% засідань Ради за письмовою реєстрацією”, – сказала Думанська.

Другий критерій – підтримка політичних реформ.

“Ми запропонували перелік із п’яти реформ, які, на думку громадянського суспільства, є найбільш важливими. Перше – це Виборчий кодекс, закон про Вищий антикорупційний суд, фінансування партій із Держбюджету, створення НАБУ, скасування загального нагляду прокуратури. Підтримка всіх 5-ти ініціатив дає 100%, або -1 бал”, – зазначила вона.

Ще один критерій – антидемократичність. Рух відібрав критично неприйнятні в демократичному суспільстві законодавчі ініціативи. Ці закони спрямовані на порушення громадянських і політичних прав і свобод, але, на жаль, були підтримані більшістю народних депутатів.

“Ми обрали чотири, на нашу думку, найбільш важливі ініціативи. Закон 16 січня – це антидемократичні закони, які не можна забувати. Також подання до Конституційного Суду України про декриміналізацію незаконного збагачення; обов’язкове декларування для громадських активістів; закон про необов’язковість юридичної освіти для Генерального Прокурора”, – повідомила координаторка “Чесно”.

Інші критерії – фігурування в антикорупційних розслідуваннях, кнопкодавство та “гречкосійство”.

Читайте також  Меню нардепів: скільки коштує обід у їдальні Верховної Ради

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -