У Зеленського розповіли про “переворот” перед інавгурацією: “Накопичувалося і…”

Радник новообраного президента Володимира Зеленського Руслан Рябошапка прокоментував відставку голови Конституційного суду Станіслава Шевчука

За його словами, інші судді не сприймали Шевчука на цій посаді. Рябошапка вважає, що особистісне неприйняття суддями Шевчука – один з головних чинників звільнення глави КС.
Як відомо, 14 травня Станіславу Шевчуку без його присутності висловили недовіру як голові Конституційного суду України. Рішення прийняли голосуванням, за недовіру висловилися більшість суддів. Згодом судді КС Шевчука звільнили з посади судді під час спецзасідання – це рішення підтримали 12 суддів.

“Багато суддів КС скаржилися на те, що самі процедури в КС здійснювалися не так, як це передбачено законом, а часто керувалися в ручному режимі головою суду, було багато інших процедурних порушень. Це все накопичувалося протягом певного періоду, і, врешті-решт, вилилося в таке рішення суддів КС“, – сказав Рябошапка.

Радник Зеленського також зазначив, що оперативним обранням нового глави КС Наталії Шаптали судді продемонстрували зрілість і свідомість. Таким чином вони не створили проблему для прийняття присяги новообраним президентом, оскільки для інавгурації необхідний глава КС.

Станіслав Шевчук – юрист, доктор наук, суддя Європейського суду з прав людини від України в 2009-2012 роках. З 13 березня 2014 його обрали за квотою Верховної Ради суддею Конституційного суду України, а 21 лютого 2018 роки він став головою КСУ.

При цьому сам Шевчук прокоментував своє звільнення так:

«Сьогодні відбувся антиконституційний переворот в Конституційному Суді України та захоплення державної влади з боку осіб, які займали посади суддів Конституційного Суду України. Судді головного конституційного органу держави, які присягали народу України, самі скоїли тяжкий кримінальний злочин, пов’язаний з поваленням конституційного ладу. Переворот стався в поспіху, з грубими і кричущими порушеннями Конституції України, Закону України «Про Конституційний Суд», Регламенту Конституційного Суду України», – зазначив він.

Читайте також  Президент пояснив, чому ветував Виборчий кодекс

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -