Лукашенка запросили до Брюсселя: реакція європейських депутатів

П’ять депутатів Європарламенту вимагають пояснити, чому президента Білорусі Олександра Лукашенка запросили до Брюсселя на обід з нагоди десятої річниці “Східного партнерства”.

Олександр Лукашенко отримав запрошення на зустріч, яка відбудеться 13 травня разом з лідерами інших п’яти східних партнерів ЄС: Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови та України. Про це повідомило видання “Радіо Свобода”.

Факт запрошення Лукашенка викликав занепокоєння у євродепутатів, які направили листа голові зовнішньої політики ЄС Федериці Могеріні.

Чиновники, які говорили на умовах анонімності, повідомили, що Лукашенко ще не відповів на запрошення й вони не очікують, що він приїде.

Режим Лукашенка підтримував низький рівень дотримання прав людини, придушував інакомислення і нападав на свободу слова. Європейські і білоруські громадяни заслуговують правдивого пояснення запрошення, яке ризикує створити враження про підтримку режиму Лукашенка,
– повідомили євродепутати.

Білорусь поки не підтверджувала, що хтось з офіційних осіб приїде до Брюсселя. Цей саміт буде першим заходом на високому рівні організований ЄС, який Лукашенко отримав дозвіл відвідати. Після того, як був виключений з попередніх чотирьох самітів.

Білорусь, яка перебуває під владою Лукашенка протягом останніх 25 років, була названа “Останній диктатур Європи”. Також була санкціонована Брюсселем після розгону президентських виборів у грудні 2010 року. Проте у лютому 2016 року ЄС скасував більшість санкцій проти країни через звільнення всіх політичних в’язнів.

Читайте також  І сонце, і дощ: якою буде погода в Україні на Вербну неділю

Шукайте деталі в групі Facebook


-

Загрузка...
загрузка...