Українські супермаркети зміняться до невпізнання: перелік суворих норм

У всіх нових супермаркетах і магазинах має бути безбар’єрний простір

Міністерство регіонального розвитку внесло зміни в державні будівельні норми (ДБН) і встановило нові вимоги щодо облаштування торгових точок в Україні.

Цю інформацію повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, передає “Хвиля”.

За його словами, у ДПС з’явилися оновлені вимоги по влаштуванню безбар’єрного середовища для людей з інвалідністю. Тепер вони обов’язкові для кожного супермаркету і магазину — як нових, так і після реконструкції.

“Багато супермаркетів і інші магазини, на жаль, все ще залишаються недоступними для людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення — не у всіх є безбар’єрний доступ в будівлю, полиці з продуктами або іншими товарами високі, вузькі проїзди, цінники погано читаються. У нових ДБН по інклюзивності введені чіткі вимоги щодо влаштування безбар’єрного простору в цих громадських закладах. Ці вимоги повинні обов’язково дотримуватися при проектуванні нових або після реконструкції діючих супермаркетів та інших магазинів”.
Лев Парцхаладзе

Вимоги відповідно до ДБН:
обов’язковий безперешкодний доступ як зовні, так і всередині;
зручні полиці у торговельних залах та каси, які враховують потреби людей з інвалідністю;
мінімальна ширина проходів і проїздів повинна бути не менше 0,9-1 м;
інформація про розташування торгових залів і секцій, асортименту товарів і цінників повинна контрастно виділятися і мати доступну візуальну форму для людей з порушеннями зору;
для людей з вадами слуху важлива інформація повинна дублюватися текстом.
ДОВІДКА: Державні будівельні норми — це обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються при проектуванні нових і реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів у відповідності з їх призначенням.

Читайте також  Скільки та за що платити, як обирати сімейного лікаря: Всі нюанси медичної реформи

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -