Де у світі ще є смертна кара, за що її застосовують, які види покарання бувають і чи можливо ввести вищу міру в Україні – читайте в матеріалі Фактів ICTV.
Незважаючи на широке обурення цим методом покарання, смертна кара все ще діє в багатьох країнах світу.
Нещодавно правозахисна організація Amnesty International опублікувала доповідь про застосування смертної кари у світі у 2018 році.
Зібрана статистика підтверджує, що у кількох країнах все ще продовжують виносити і приводити у виконання смертні вироки.
Дослідження також показує, що кількість зафіксованих страт зменшилася більш ніж на 30%, якщо порівнювати з 2017 роком.
До того ж, це найнижчий показник за останні 10 років.
Факти ICTV зібрали докладну інформацію про смертну кару у світі. У матеріалі можна прочитати, де ще є це покарання, які бувають види смертної кари і чи може бути введена вища міра в Україні.
Де є смертна кара
У світі понад двох третин країн скасували смертну кару законодавчо або на практиці.
Останнє означає, що держави не скасовували на законодавчому рівні вищу міру, проте не використовували її на практиці вже понад 10 років.
Так, станом на 31 грудня 2018 року, існує така статистика:
Країни, де смертна кара скасована повністю: 106
Країни, де смертна кара скасована лише за загальнокримінальні злочини: 8
Країни, де смертна кара не застосовується на практиці: 28
Країни, де смертна кара зберігається: 56
Країни, де зберігається вища міра: Антигуа і Барбуда, Афганістан, Багами, Бангладеш, Барбадос, Бахрейн, Білорусь, Беліз, Ботсвана, В’єтнам, Гайана, Гамбія, Демократична Республіка Конго, Домініка, Єгипет, Зімбабве, Індія, Індонезія, Йорданія, Ірак, Іран, Ємен, Катар, Китай, Коморські Острови, Куба, Кувейт, Лесото, Ліван, Лівія, Малайзія, Нігерія, Об’єднані Арабські Емірати, Оман, Пакистан, Палестина, Саудівська Аравія, Північна Корея, Сент-Вінсент і Гренадіни, Сент-Кітс і Невіс, СентЛюсія, Сінгапур, Сирія, Сомалі, Судан, США, Таїланд, Тайвань, Тринідад і Тобаго, Уганда, Чад, Екваторіальна Гвінея, Ефіопія, Південний Судан, Ямайка, Японія.
Цікавий факт:
В Ірані, Саудівській Аравії і Мавританії гомосексуалізм карається смертною карою.
Зазвичай найбільше страт проводиться в Ірані, Іраку, Пакистані та Сомалі.
Однак у 2018 відновилася або виросла кількість страт у Білорусі, Сінгапурі, США, Таїланді, Південному Судані, Японії та В’єтнамі.
До слова, Amnesty International виступає проти смертної кари у всіх випадках без винятку, незалежно від характеру та обставин злочину.
Організація зазначає, що Буркіна-Фасо скасувала смертну кару за загальнокримінальні злочини, а Гамбія офіційно ввела мораторій на страту і стала державою-учасником другого Факультативного протоколу до Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, що стосується скасування смертної кари.
Уряд Малайзії також оголосив про швидке введення мораторію на страту і реформу законів про смертну кару.
Нижче є анімаційна карта, яка ілюструє по роках, в яких країнах виконувалися смертні вироки та їх кількість.
Шукайте деталі в групі Facebook