Про таких людей варто знати! Чудова історія лікаря, який зробив відкриття в медицині і врятував тисячі маленьких життів.
Страшно навіть подумати про це, але лише півтора століття тому середня тривалість життя людини була вдвічі менше, ніж зараз. Найбільше на цей показник впливала дитяча смepтність. Для дитини проблемою було не тільки з’явитися на цей світ, але і дожити до повноліття. Але незабаром з’явився той, хто зміг все змінити.
Ця воістину велика людина народилася більше ста років тому в столиці сучасної Словенії, тоді це було всього лише невелике містечко Австро-Угорської імперії. Ернст Моро навчався в Австрії, в Граці, де і отримав ступінь доктора медицини. У 1906 році він отримав спеціалізацію педіатра в Мюнхені, а через два роки став професором в Університеті Гейдельберга.
За свою практику Моро зробив дуже багато важливих відкриттів. Завдяки йому стала можлива діагностика дитячого цеpeбрального паpaлічу. Метод Моро полягає в тому, що, якщо видати біля голови дитини гучний звук, він повинен розкинути ручки, а потім стиснути їх. Відсутність подібного рефлексу – ознака пошкодження або пригнічення нервової системи.
Саме Моро відкрив лактобактерії та їх користь для людського організму. Він перший придумав стерилізувати дитячі пляшечки і придумав суміш для штучного вигодовування. Ви тільки уявіть, зараз це відомо всім і все цим користуються, а він був першопрохідцем в педіатрії.
У 1908 році Моро зробив своє найважливіше відкриття, яке змогли пояснити лише через ціле століття. У той час показник дитячої смepтності становив 25-30%. Тобто з 100 дітей приблизно 25 не доживали навіть до року. Головна причина – банальна діарея. Моро придумав найпростіший рецепт, завдяки якому цей показник знизився вдвічі, – звичайний морквяний суп.
Рецепт до банального простий: потрібно взяти півкіло моркви і зробити з неї пюре, після залити літром води, підсолити і упарити до загального об’єму в один літр. Ось і весь рецепт, який лікує діарею у дитини.
Пояснити чудодійну силу цього супу змогли лише в 2002 році. Тоді стало зрозуміло, що кислі олігосахариди, що містяться в супі, заважають бактеріям прикріплятися до слизової оболонки. Ще одне дослідження показало, що такий суп лікує навіть діарею, яка стійка до антибіотиків.
Морква – справжнє джерело корисних речовин. Вона багата вітамінами А, С, Е, D, кальцієм, магнієм, фосфором і каротином. Вчені встановили, що регулярне вживання моркви сприяє профілактиці онкологічних захворювань. Також вона містить багато клітковини, завдяки чому виводить з кишечника шлаки і токсини. Так що цей суп не втрачає своєї актуальності і зараз.
Шукайте деталі в групі Facebook