Томос в Україні: Синод прийняв остаточне рішення

Вселенський патріархат прийняв остаточне рішення про надання автокефалії Українській православній церкві.

Текст Томосу був затверджений на священному Синоді в четвер, 29 листопада, в Стамбулі (Туреччина), передає “Прямий”.

“У контексті раніше прийнятого рішення Вселенського патріархату надати автокефалію Українській церкві, і в очікуванні видачі Патріаршого і Синодального Томосу, святий і священний синод підготував статут Української церкви”, – йдеться в документі.

У свою чергу повідомляється, що Синод не оголосив дату проведення Об’єднавчого собору і уточнив про початок роботи над статутом майбутньої церкви.

Варто зазначити, що проведення собору єпископів в Україні є одним з останніх етапів. На ньому буде обраний предстоятель церкви, і він вирушить до Константинополя для того, щоб його отримати.
Як повідомляв раніше, 11 жовтня Вселенський Патріархат підтвердив зняття анафеми (відлучення від церкви) з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви митрополита Макарія.

Таким чином, УПЦ КП та УАПЦ визнані канонічними, а анексія Київської метрополії Російською православною церквою в 1686 році – незаконною.

РПЦ виступила проти такого рішення Константіпоноля і в якості протесту 15 жовтня розірвала відносини із Вселенським Патріархатом.

Читайте також  Московські попи масово катували полонених українців на Донбасі, — ЗМІ

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -