Парубій пропонує зобов’язати нардепів виступати українською

Голова Верховної Ради Андрій Парубій зареєстрував законопроект, який зобов’язує народних депутатів виступати державною мовою

Законопроектом №6059 пропонується внести зміни до регламенту Верховної Ради, інформує прес-служба парламенту.

Документом пропонується визначити, що засідання Верховної Ради, її комітетів і комісій ведуться винятково державною мовою.

Крім того, у пояснювальній записці Парубій нагадує, що, відповідно до Конституції державною мовою в Україні є українська мова, а норми Конституції зобов’язують застосовувати державну мову як мову офіційного спілкування посадових і службових осіб при виконанні ними службових обов’язків в роботі і в діловодстві.

Нині, відповідно до регламенту, мова ведення засідань Верховної Ради визначається законом “Про засади державної мовної політики” (так званого закону Колесніченка-Ківалова). У цьому законі вказується, що засідання Верховної Ради, її комітетів і комісій ведуться державною мовою. Промовець може виступати іншою мовою. Проекти законів вносяться на розгляд державною мовою.

Сьогодні під час засідання Ради Андрій Парубій закликав депутатів від “Опозиційного блоку” говорити державною мовою під час обговорення законопроектів, або попереджувати завчасно, щоб можна було забезпечити переклад. Він також закликав депутатів не провокувати протистоянь і не створювати конфлікт там, де його немає.

Читайте також  У Зеленського зробили заяву через елітний відпочинок Богдана

Шукайте деталі в групі Facebook


Передає -