Українські археологи знайшли холодильник XIV століття

У Кам’янці-Подільському археологи знайшли “холодильник” ХIV століття та багату колекцію кахель.


Вчені проводять розкопки на території Старого міста. З кінця серпня науковці працюють на одній з найбільших ділянок – розкриття культурного шару заплановане на площі 175 квадратних метрів, відведеній під розкоп на місці колишньої втраченої історичної забудови. Зараз археологи продовжують досліджувати ділянку на вулиці Татарській, 17/1. Про це повідомляє Depo.Хмельницький.

“Повністю уже дослідили два об’єкти. Коли докопували об’єкт, який можна датувати литовський періодом, вдалося з’ясувати його стовпову конструкцію. Дерев’яні стовпи забиті вертикально, мали у діаметрі близько 25 сантиметрів кожен. Зовні по цих стовпах були набиті дошки і вже по них конструкція була обмащена глиною. Цей об’єкт був заглиблений в материкову породу і достатньо несподівано ми виявили під ним яму-холодню, діаметром близько 2 метри і глибиною близько 5 метрів,” – розповів кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Кам’янець-Подільського ДІМЗ та співробітник Кам’янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції Ігор Старенький.

Науковець зазначив, що це – такий собі прототип сучасного холодильника у XIV столітті. Крім того, на розкопах науковцям вдалося зібрати чимало археологічного матеріалу, який датують другою половиною XІII, XIV та початком XV століть. Так на іншому об’єкті археологи знайшли цікавий кістний виріб, за формою він схожий на качалку, але значно меншого розміру – знахідка має трішки менше, ніж 10 сантиметрів.

“Знахідка датується першою половиною XVII століття. Поки шукаємо аналогію. Попередньо думаємо, що цей виріб міг застосовуватися в ткацтві. Він чудово збережений, точений з кістки. Враховуючи, що один край достатньо спрацьований, можемо говорити про те, що він інтенсивно використовувався у виготовлені якоїсь продукції,” – розповів науковець.

Також археологи знайшли величезну колекцію пічних кахель. Надзвичайно різноманітні зразки і, без перебільшення, на сьогоднішній день, ця ділянка одна з найбагатших на кахляні вироби на території Старого міста, виявлена з часу існування Кам’янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції (з 2012 року). Асортимент найрізноманітніший: архаїчні горщикоподібні та мископодібні кахлі, кахлі XVI, XVII, XVII століть, полив’яні та поліхромні кахлі.

Читайте також  В Україні вперше "узаконили" одностатеві стосунки (відео)

Шукайте деталі в групі Facebook