Неосяжні податки на авто: Влада підготувала для водіїв чергові “сюрпризи”

В уряді вигадали, як іще “подоїти” водіїв – скандальний законопроект остаточно вивів українців з рівноваги.

Новий законопроект №8487 здере з українських водіїв податок на автомобілі, які старше 5 років.

Якщо сьогодні такий податок діє на “елітні” авто, які коштують від 1 млн 396 тис грн., то скоро із своїх гаманців буде платити водії.

Оскільки усім добре відомо, що українці їздять в основному на старих авто, то і податків не уникнути, більш того, для деяких вони виявляться просто непідйомними.

Парламентарії хочуть, щоб податок платили всі, і при цьому зовсім не важливо, скільки коштує транспортний засіб. Головне – його вік – обкладатися буде машина старше п’яти років від року її виробництва.

Податок на всі транспортні засоби старше пяти років будуть розраховувати за спеціальною формулою: Ставка = базова Ставка х К двигуна х До віку х К екологічний.

Якщо автомобіль на бензині, то базова ставка – 200. Якщо на дизелі – 300. Коефіцієнт двигуна – це об’об’ем двигуна, розділений на 1000 куб см. Коефіцієнт віку – вік автомобіля мінус п’ять. Екологічний коефіцієнт залежить від відповідності автомобіля екологічним стандартам: Євро-2 і нижче – 4; Євро-3 – 3; Євро-4 – 2; Євро-5 – 1,5; Євро-6 і вище – 1.

Наприклад, є автомобіль на бензині з двигун 2200 см³ і йому пішов шостий рік від дати виробництва. Якщо перші п’пять років власник може не вносити ніякої оплати, то починаючи з шостого року від дати виробництва – фіскальна служба надішле платіжку від фіскальної служби на суму 660 гривень.

Більше того, щороку сума буде збільшуватися. Так, на сьомий рік – податок зросте вдвічі (1320 грн). А машина на дизелі з ще більшим обсягом двигуна стане зовсім невигідною.

Читайте також  На Тернопільщині жінка заснула за кермом та врізалася у автомобіль: є потерпілі

Наприклад, за старий автомобіль на бензині, якому 19 років з двигуном 1300 см ³, доведеться щорічно платити 10 920 гривень.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -