Суд залишив Савченко за ґратами

У Києві Шевченківський райсуд відмовився змінити запобіжний захід Надії Савченко, обвинуваченій у підготовці терактів і повалення державного ладу, і залишив її під вартою.

Про це повідомляє УП

Таке рішення озвучив суддя Володимир Бугіль.

Продовження міри запобіжного заходу у вигляді арешту оскаржували адвокати Савченко.

На початку засідання вони заявили, що нардепа хочуть взяти на поруки 18 осіб – четверо з них просили слова у суді.

Клопотання про зімну запобіжного заходу адвокати обґрунтували наявністю нових обставин у справі.

«З’явились нові обставини – завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні, у якому підозрюється Савченко. Коли обирали запобіжний захід, то прокурори говорили, що є мета такого заходу – завершити досудове розслідування. На сьогодні ця мета досягнута – досудове розслідування завершено», – сказав захисник Костянтин Глоба.

Адвокат також додав, що наразі немає ризиків втечі Савченко, бо вона є нардепом, має на утриманні матір і постійне місце проживання, а тому клопотав про домашній арешт.

«Прошу змінити запобіжний захід на домашній арешт із застосуванням електронного засобу контролю. Прошу дати можливість бути у людських умовах і готуватись до судового процесу», – сказав адвокат.

Савченко, виступаючи, попросила звірки з оригіналом кожного листа з матеріалів справи, який їй надали.

«Бо те, що я хотіла використовувати на свій захист, уже починає зникати з матеріалів, хоча я раніше це там бачила… Якщо є якісь сюрреалістичні страхи для влади – то стежте за мною пильніше. Приставте конвой, ходіть за мою поруч», – сказала Савченко.

Після цього вона сіла читати книжку «Перемагаючи долю».

Прокурор у свою чергу наголосив, що Савченко за умови зміни запобіжного заходу може впливати на свідків, знищувати чи спотворювати докази чи переховуватися від правосуддя.

Читайте також  Вивели зі стану штучного сну: медики розповіли про стан постраждалої вaгiтної Жанни Власенко

Як писав «Вголос», згідно із ухвалою судді Шевченківського районного суду Володимира Бугіля, запобіжний захід Савченко у вигляді тримання під вартою продовжено до 10 вересня.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -