В Україні заборонили відомий препарат від нежиті

Препарат Назо-спрей тимчасово заборонили продавати і застосовувати на території України.

Про це йдеться в розпорядженні Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками від 23 серпня 2018 №7489-1.1/4.0/17-18.

«Тимчасово заборонити реалізацію і застосування лікарського засобу Назо-спрей, спрей назальний 0,5 мг/мл, по 15 мг у контейнері з розпилювачем, в пачці з картону, серії 01711117 в зв’язку з невідповідністю вимогам аналітичної нормативної документації реєстраційного посвідчення», — йдеться в документі.Даний препарат використовується для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа.

Варто відзначити, що у вівторок, 21 серпня, в Україні офіційно заборонили продавати і використовувати популярний антисептичний засіб «Етанол 96».

Про це йдеться в повідомленні Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Так, стало відомо, що розчин «Етанол 96%», призначений для зовнішнього застосування (серія 010218), розфасували по флаконам об’ємом в 100 мілілітрів виробника ПП «Кілафф» (Україна) заборонили на постійній основі.

Реєстраційне посвідчення забороненого препарату — UA/10875/01/01. Рішення зняти з продажу препарат прийняли після того, як виробника спіймали на фальсифікації: він вказав у сертифікаті серію з 93,5 тисяч флаконів, хоча насправді їх було лише 3,5 тисячі.

Зараз усі українські магазини і аптеки зобов’язуються терміново перевірити у себе на складах наявність препарату. Якщо заборонений антисептик є, його потрібно вилучити з ужитку, повернути постачальнику або просто знищити.

Про наявність препарату також потрібно повідомити представникам Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Відповідальність за невиконання цих вимог передбачена законодавством.

Більше того раніше в Україні заборонили реалізацію, зберігання та застосування 68 лікарських препаратів, 43 із яких виготовлені в Росії.

Відповідне розпорядження опубліковане на сайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.Основною причиною заборони є ввезення зазначених ліків на територію України з порушенням вимог законодавства.

Читайте також  “Ігоре, я покохала тебе”, Могилевська зворушливо зізналась у почуттях гумористу Ласточкіну. Спасибі тобі!

Медзаклади, аптеки та інші суб’єкти господарської діяльності повинні негайно, після одержання припису, перевірити у себе наявність лікарських препаратів зі списку, після чого вилучити їх із обороту для подальшого знищення та утилізації.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -