Табелів у Новій українській школі не буде: що таке «Свідоцтва досягнень»?

Тепер українським першокласникам не видаватимуться «Табель успішності». Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

За словами Гриневич, весь світ йде по шляху вербального оцінювання молодших школярів. Нова Українська Школа (Нуш) хоче перейняти цей досвід і дати учням молодших класів можливість розкрити потенціал і проявити свої таланти, які не сковуючи їх застарілою оціночної системою.

Замість табелів Міносвіти запропонувало ввести «Свідоцтва досягнень». У цьому документі не буде оцінок по 12-бальній системі, однак він буде відображати знання і навички дитини. Зразок свідоцтва вже з’явився на сайті МОН.

Табелі успішності будуть замінені іншим документом, який підтвердить досягнення дітей. Тобто головними показниками першокласників будуть їх досягнення з предметів і набуті навички.

У відомстві заявляють, що нова модель оцінювання дозволяє оцінити процес навчання і просування кожного учня, а не результат. Тепер вчителі будуть оцінювати, як активно дитина працював на уроці, працював в команді, чи виявляв інтерес до уроку.

 

Нова модель оцінювання вже тестується, а з 1 вересня 2018 роки її введуть в усіх навчальних закладах.

 

Читайте також  У школах навчатимуться 12 років

Шукайте деталі в групі Facebook


Інформує -