“Батькам” тут не місце: в Міносвіти готують новий сюрприз для школярів

З українських підручників нарівні з образливими словами «жиди», «цигани» хочуть прибрати слово «батьки».

«Кричущі випадки дискримінації» вдалося виявити під час антидискримінаційної експертизи шкільних підручників, які тільки готують до друку.

«Більшість дітей не можуть знайти в українських підручниках ні відображення себе, ні відображення своїх рідних, ні тих особливих обставин, в яких вони живуть», – стверджують в Міністерстві освіти.

В результаті експертизи з підручників вилучили «чимало неприпустимих для демократичної країни анахронізмів на кшталт слів «негри», «жиди», «цигани».

Серед інших знахідок експертизи зазначено те, що в підручниках немає героїв, які представляють людей з інвалідністю, а «літні люди зображуються виключно немічними».

У міністерстві відзначили, що на даному етапі люди з інвалідністю представляють 6% населення, а це 2,5 млн осіб. Тільки в міністерстві не уточнили, як слід змінити зображення таких героїв.

Але особливо не вгодило антидискримінаційній експертизі слово «батьки». У Міносвіти його пропонують замінити на слово «рідні», кажучи, що це «безпосередньо стосується захисту майже половини українських дітей».

«В Україні 3 мільйони дітей проживають в неповних сім’ях, а це – майже 40%. Йдеться і про дітей, які живуть виключно з дідусями і бабусями, зі старшими братами і сестрами, з тітками і дядьками. Ця ситуація особливо загострена, так як частина дітей втратила своїх батьків в результаті російської агресії на сході України», – відзначають в Міністерстві.

Там стверджують, що слово «батьки» може змусити дітей з неповних сімей відчувати власну неповноцінність.

Але ось що робити з другою «майже половиною» українських сімей, які почнуть відчувати свою неповноцінність, коли з підручників викреслять «батьків», в міністерстві не вказують.

Мабуть, забули в Міністерстві освіти і про необхідність виховувати в підростаючому поколінні поняття повної сім’ї.

Читайте також  Залучення освітян у неділю має бути оплачено, - профспілка

Зауваження торкнулися і зображень у підручниках, де показують тільки повні сім’ї.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -

загрузка...