Пcихoлоги визначили, які діти краще навчаються в школі

Пcихoлоги з університету Мічигану прийшли до висновку: допитливі учні частіше отримують більш високі оцінки в школі, особливо сильно цей зв’язок виражений у дітей з малозабезпечених сімей.

Результати праці допоможуть у створенні нових програм раннього розвитку дітей, пише Радіо Максимум

На шкільну успішність впливає безліч різних чинників. Наприклад, більш ранні дослідження показали, що підлітки, схильні до ожиріння, частіше отримують низькі оцінки з математики. Зазвичай успіхи в навчанні пов’язують з соціально-економічним статусом сім’ї: діти із забезпечених сімей навчаються краще, завдяки доступу до програм ранньої освіти та меншому рівню стресу.

За словами авторів нової наукової праці, цікавість може “зрівняти” освітні можливості учнів з сімей з різним достатком.

Пcихoлоги вивчили дані довгострокового дослідження ECLS-B (Early Childhood Longitudinal Study, Birth Cohort). Для нової праці вони відібрали інформацію про 6200 дошкільнят. Діти проходили тести з читання та математики у віці п’яти та шести років.

Тоді ж їх батьки відповідали на питання про поведінку дитини, в тому числі про її допитливість і схильності до довільного інтелектуального контролю – “посидючості”, здатності зосереджуватися. Вчені використовували кілька показників цікавості: розвинену уяву, схильність освоювати нові підходи, здатність легко адаптуватися до нових умов.

В основному діти з менш забезпечених сімей дійсно отримували нижчі оцінки, але дошкільнята з високими показниками цікавості демонстрували приблизно однакові успіхи в навчанні незалежно від достатку батьків.

Схильність до цікавості компенсувала і непосидючість, дозволяючи дітям краще концентруватися на заняттях. Пcихoлоги підкреслюють: попри те що допитливість принципово важлива для навчання, сучасні освітні програми не прагнуть її розвинути – вони частіше фокусуються на самоконтролі та дисципліні

Читайте також  Успішні учасники ЗНО розповіли, як скласти іспит на максимум балів

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -