В Україні заборонять ряд миючих засобів і шампунів

Українська влада планує внести зміни до законодавства з метою контролю вмісту фосфатів у миючих засобах та пральних порошках. Також найближчим часом передбачається заборона засобів гігієни, що мають в складі аніонні ПАР.

Документ із правками, що був внесений до Верховної Ради 15 березня, передбачає заборонити поставку, виробництво та реалізацію миючих засобів, які містять більше 5% фосфатів, хлор чи хлорорганічні з’єднання. З 1 січня 2019 року в Україні заборонять продаж гігієнічних засобів із вмістом ПАР.

Прогнозують, що станом на 2021 рік фосфатів у пральних порошках буде менше 0,2%, а аніонних ПАР – максимум 3% від маси миючого засобу. Останні найчастіше зустрічаються в шампунях та гелях для душу, які можна знайти в будь-якому супермаркеті.

Як раніше повідомлялося, побутові речі, звичні для кожного з нас, можуть викликати появу ракових клітин в організмі. Серед найнебезпечніших канцерогенів дослідники виділяють формальдегід, триклозан, нафталін тощо.

Нагадаємо, що фахівці визначили найнебезпечніші побутові речі, які можуть сприяти виникненню онкологічних захворювань. Лідером серед “вбивць” щоденного вжитку виявився кухонний посуд.

 

Читайте також  "На х** пішов бігом!": як спілкуються нардепи, забороняючи лаятися українцям (відео)

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -