На власників нерозмитнених автівок очікують штрафи

Власників нерозмитнених машин лякають потенційні штрафи і судові розгляди. Наскільки виправдані їхні побоювання і що чекає водіїв авто на литовських номерах, розповів Максим Лавринович, керуючий партнер юридичної фірми “Лавринович і Партнери”.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна раніше заявила, що найближчим часом буде розроблений законопроект, згідно з яким вартість розмитнення складе 1-1,4 тис. євро. Але наскільки якісно цей проект буде реалізований, до сих пір незрозуміло, повідомляє із посиланням на 1od.in.ua.

Тим часом почастішали випадки накладення великих штрафів за використання нерозмитнених автомобілів. Так, у справі з автомобілем Cadillac одеська митниця наклала штраф в розмірі 3,6 млн грн. У справі Mercedes – Benz E320 – 1,6 млн.грн. Такі міри покарання можна вважати справедливими, адже ухилення від сплати платежів завдають шкоди бюджету. Плюс – в разі ДТП визначити власника авто на литовських номерах дуже проблематично.

Але, зобов’язуючи виплачувати такі штрафи, держава повинна дотримуватися принципу рівноправності і неупередженості. Не можна штрафувати на мільйони одного водія, коли поруч їздять ще тисячі оштрафованих власників авто, ввезених аналогічно.

Я б рекомендував власникам авто на литовських (польських, словацьких і т.д.) номерах бути обережними. Розібратися, хто має якісь повноваження, і дочекатися нового законопроекту, який надасть українцям можливість розмитнити свій автомобіль за доступною ціною і при сприятливих умовах. Поки такі умови не створені, на жаль, виходи тільки два: розмитнити автомобіль за шалені гроші або продати його.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що справжніми власниками 12,5 тисячі машин з 14,5 тисячі зареєстрованих в Перемишлі та околицях є 17 жителів цього міста.

Додамо, раніше ми писали, чому українці рекордно переплачують за нові авто.

Читайте також  Ще одна рада ухвалила рішення про заборону російської музики

Нагадаємо також, за даними Державної фіскальної служби, в Україні незаконно перебувають понад 246 тисяч автомобілів із іноземною реєстрацією, більшість цих транспортних засобів були привезені з країн Європейського Союзу.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -