На власників нерозмитнених автівок очікують штрафи

Власників нерозмитнених машин лякають потенційні штрафи і судові розгляди. Наскільки виправдані їхні побоювання і що чекає водіїв авто на литовських номерах, розповів Максим Лавринович, керуючий партнер юридичної фірми “Лавринович і Партнери”.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна раніше заявила, що найближчим часом буде розроблений законопроект, згідно з яким вартість розмитнення складе 1-1,4 тис. євро. Але наскільки якісно цей проект буде реалізований, до сих пір незрозуміло, повідомляє із посиланням на 1od.in.ua.

Тим часом почастішали випадки накладення великих штрафів за використання нерозмитнених автомобілів. Так, у справі з автомобілем Cadillac одеська митниця наклала штраф в розмірі 3,6 млн грн. У справі Mercedes – Benz E320 – 1,6 млн.грн. Такі міри покарання можна вважати справедливими, адже ухилення від сплати платежів завдають шкоди бюджету. Плюс – в разі ДТП визначити власника авто на литовських номерах дуже проблематично.

Але, зобов’язуючи виплачувати такі штрафи, держава повинна дотримуватися принципу рівноправності і неупередженості. Не можна штрафувати на мільйони одного водія, коли поруч їздять ще тисячі оштрафованих власників авто, ввезених аналогічно.

Я б рекомендував власникам авто на литовських (польських, словацьких і т.д.) номерах бути обережними. Розібратися, хто має якісь повноваження, і дочекатися нового законопроекту, який надасть українцям можливість розмитнити свій автомобіль за доступною ціною і при сприятливих умовах. Поки такі умови не створені, на жаль, виходи тільки два: розмитнити автомобіль за шалені гроші або продати його.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що справжніми власниками 12,5 тисячі машин з 14,5 тисячі зареєстрованих в Перемишлі та околицях є 17 жителів цього міста.

Додамо, раніше ми писали, чому українці рекордно переплачують за нові авто.

Читайте також  Нововведення для Євроблях: з’явилася важлива інформація про штрафи і розмитнення

Нагадаємо також, за даними Державної фіскальної служби, в Україні незаконно перебувають понад 246 тисяч автомобілів із іноземною реєстрацією, більшість цих транспортних засобів були привезені з країн Європейського Союзу.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -

загрузка...