Уряд змінює порядок адміністрування єдиного соціального внеску.
Міністр соціальної політики Андрій Рева розповів про дві ключові зміни.
Так вводиться відрахування ЄСВ з усієї суми заробітної плати, незалежно від її розміру. Також вводиться регресивна шкала сплати цього внеску.
За даними Мінсоцполітики, в Україні налічується всього 60 тисяч громадян з дуже високими зарплатами, в тому числі вимірювані мільйонами гривень. Це, як правило, топ-менеджери державних або приватних компаній, таких, наприклад, як «Нафтогаз», «Укрзалізниця» і т.п. За рахунок розширення бази застосування ЄСВ в Мінсоцполітики розраховують отримувати в Пенсійний фонд додатково близько 5 млрд грн на рік.
Розміри пропонованих ставок регресивної шкали поки невідомі. У Мінсоцполітики поки обговорюють ці зміни.
Експерти вже негативно оцінюють дану новацію. Ті компанії, які працюють «в білу» і платять співробітникам офіційну зарплату, наприклад, іноземний бізнес в Україні, так і будуть платити. Навіть якщо що-небудь зміниться в оподаткуванні, вони не стануть йти «в тінь».
Так експерти вважають, що компанії з іноземними інвестиціями можуть переглянути свої плани по вкладеннях в Україну, так як бізнес завжди шукає такі юрисдикції, де собівартість нижча.
Інша частина бізнесу, яка працює «в тіні», якщо і замислювалася перш про часткове обіленні зарплат топ-менеджерів, то з огляду на цю ініціативу, швидше за все, перегляне свої плани, вважають аналітики.
Експерти підкреслили, що фактично держава вирішила покарати тих, хто ще готовий платити високі зарплати в Україні, а не виїхав з країни.
Представники бізнесу вважають, що замість розширення бази для соцвнеску треба було б ретельно опрацювати питання про зниження ставки ЄСВ (всі підприємства це підтримають) і збільшення мінімальної зарплати (це підтримають співробітники), що збільшить надходження до ПФ.
Нагадаємо, українців обурила звістка Державної фіскальної служби про нові податки. Зокрема, як стало відомо, українці, отримували іноземні доходи, повинні подати декларацію.
“Всі громадяни України, які отримали у 2017 році доходи з-за кордону – спадщина, гонорари, авторські виплати, дивіденди або просто зарплату, повинні їх задекларувати. При цьому декларацію вони повинні подати незалежно від того, чи були з цих сум утримання податк“, – заявили в ДФС.
Шукайте деталі в групі Facebook