“Приймуть на роботу понад 2 млн українців”: Нові правила працевлаштування в Польщі. Що потрібно знати

Завдяки новим правилам працевлаштування українські заробітчани в Польщі стануть більш захищеними.

Таку думку висловила директор рекрутингової компанії Надія Петрученко. За її словами, Польща в 2018 році розраховує прийняти на роботу понад 2 млн українців.

Для цього сусідня країна вирішила зробити правила прийому на роботу більш соціально захищеними.

“Не можна сказати, що це зменшить попит. Можна говорити, що це систематизує і регламентує потік наших громадян, і вони там будуть більш соціально захищені”, – пояснила Петрученко.

Вона також нагадала, що для легальної роботи в Польщі тепер потрібно отримати відповідний дозвіл.

“Наші громадяни повинні знати, що тепер легальною робота буде вважатися тільки тоді, коли вони отримають дозвіл. Будуть два види дозволу: дозвіл на роботу і дозвіл на сезонну роботу. Тільки при наявності цих документів їх робота буде вважатися легальною”, – зазначила експерт.

За її словами, вимоги до роботодавців теж стануть більш жорсткими. Наприклад, тепер вони будуть зобов’язані виплачувати за українців соціальне страхування.

Також заробітчанам потрібно пам’ятати, що для легальної роботи роботодавець повинен повідомити компетентні органи про місце проживання українського співробітника. Таким чином роботодавцю необхідно вказати фактичну адресу проживання заробітчанина в Польщі.

Але все ж головним документом є дозвіл на роботу. Без нього будь-яка робота буде вважатися нелегальною.

Читайте також  Стало відомо, хто в Україні може отримати першу ін'єкцію вакцини від коронавірусу

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -