“5 тис. дол. – інакше будуть проблеми”: На українців чекають нові труднощі при оформленні спадщини

Через чистки ринку нотаріальних послуг, яка в цьому році тыльки набирає обертів, страждають їхні клієнти, які оформляють спадщину.

Нотаріусам і держреєстраторам, запідозреним у протиправних діях з реєстром майнових прав, єдиним держреєстром юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань, відключають до них доступ. За даними самого Мін’юсту, якщо ще восени 2017 року в списку санкцій значилося трохи більше 180 нотаріусів та держреєстраторів, то на сьогоднішній день він нараховує вже 235 осіб.

Як розповіли UBR.ua на правах анонімності деякі юристи та нотаріуси, нерідко перед державними перевірками до реєстраторів надходить дзвінок з пропозицією дати хабар в розмірі $ 3-5 тис., щоб уникнути проблем з реєстрами. Якщо відмовитися – порушення обов’язково “знайдуть”.

“У нас був конкретний випадок з нашим нотаріусом, який за “вирішення питання” озвучували суму в $ 5 тис. перед перевіркою. Випадок був у Києві. Нотаріус заплатила, перевірка прийшла, але нічого “не знайшла”, – розповіли нам в столичній юркомпанії.

Хто відмовляється платити і в підсумку потрапляє в немилість до Мін’юсту, йдуть до суду. І нерідко виграють, ось тільки на час розгляду справи доступ до реєстрів ніхто не відновлює. А суди в Україні можуть тривати не один місяць.

Весь цей час страждають не тільки нотаріуси, а й їхні клієнти, які не можуть зареєструвати свої майнові права, дарування, купівлю-продаж та ін.

І якщо все перераховане можна зробити в іншого нотаріуса, у якого доступ ще відкритий, то ось з вступом в право спадщини можуть бути проблеми.

Справа в тому, що, коли спадкову справу відкрито у нотаріуса, то вона закріплюється за ним. Передати іншому нотаріусу її не так-то просто. Для цього необхідно скласти заяву з обґрунтуванням вагомої причини для перенесення, отримати згоду інших спадкоємців і прийняти справу від обох нотаріусів.

Читайте також  Посвідчення водія в Україні отримують за новими правилами: що змінилося

“Внесення змін до діючих договорів зробити неможливо. Є дуже простий шлях вирішення цієї проблеми. В законі про реєстрацію майнових прав потрібно прибрати норму, де вказано, що при вчиненні нотаріальної дії, реєстрацію проводить нотаріус. Якщо це зробити, то громадяни при отриманні документа у нотаріуса, можуть зареєструвати його у будь-якого реєстратора”, – зазначив один з нотаріусів.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -