Хрещення: як його святкують у різних країнах

Сьогодні свято Хрещення Господнього, встановлений церквою в II столітті на згадку про хрещення 30-річного Христа Іоанном Предтечею у водах річки Йордан, спочатку відзначався одночасно з Різдвом Христовим, а з IV століття став самостійним святом.

При Хрещенні світу були явлені всі три іпостасі Пресвятої Трійці: з розверзшихся небес на Ісуса зійшов у вигляді голуба Бог-Дух Святий, а голос Бога-Отця назвав Христа Сином своїм коханим. Тому Хрещення називається ще святом Богоявлення.

 

І у Водохресний святвечір, і в день Богоявлення здійснюється особливий чин – велике освячення води (тому в народі це свято називають Водохреща, Йордань). Причому зазвичай водосвяття в святвечір відбувається в храмах, а в день свята – і на річках, джерелах, в колодязях (так зване Ходіння на Йордань).

Вода, освячена і в день свята, і напередодні, називається хрещенській або великої агіасми (святинею) і володіє великою силою: допомагає зберегти здоров’я, а хворіти – побороти багато хвороб, захищає від нечистої сили.

Це свято відзначають християни всього світу. У Греції пірнають за хрестом, в Ефіопії кроплять зі шланга, а в Ізраїлі випускають голубів.

Читайте також  На сонячній стороні Місяця вперше знайшли сліди води

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -