Страта і загроза згвалтувати паяльником: як в Криму порушують права людини

У Верховного комісара ООН з прав людини прокоментували ситуацію на півострові

Починаючи з 2014 року в окупованому Криму регулярно порушуються права людини. Про це йдеться в доповіді управління верховного комісара ООН з прав людини.
Зокрема, зазначено в доповіді, численні порушення права на фізичну і психічну недоторканність громадян допускали саме державні суб’єкти РФ.
“Катування та нелюдське поводження в Криму після референдуму з боку державних суб’єктів РФ в ході досудового слідства часто ігнорувалися судами. Відсутність розслідувань вказує на те, що особи, які вчинили їх, продовжують уникати покарання”, – підкреслили в УВКЧ.
Окрему увагу в ООН приділили діяльності т.зв. “Кримської самооборони”, члени якої були причетні до нападів, викрадень, насильницьких зникнень і однієї позасудової страти (йдеться про загибель Решата Аметова – ред.).
“ФСБ і кримську поліцію також звинувачували в порушенні права на фізичну і психічну недоторканність осіб. У двох випадках, документально зафіксованих УВКЧ в 2016, співробітники ФСБ змушували проукраїнських активістів зізнатися в скоєнні злочинів, пов’язаних з тероризмом, застосовуючи тортури з елементами сексуального насильства. Жертв били, змушували роздягатися догола, катували електричним струмом, прикладаючи електричні дроти до геніталій, погрожували сексуальним насильством паяльником і дерев’яною палицею”, – підкреслюється в доповіді.

Читайте також  У Криму загинув колишній міністр фінансів Павло Токарев

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -