“Крик душі” пожежника, який гасив пожежу в дитячому таборі в Одесі

Про пожежу в дитячому таборі в Одесі і про загибель дітей я дізнався від товариша, який 25 років в Одесі витягує людей з вогню.

Він щодня дереться по висувним сходах в найвищі вікна одеських багатоповерхівок, коли звідти валить чорний дим з язиками полум’я. Він на своїй шкурі відчуває наслідки непрацюючих гідрантів, які не спрацювала, зробленої на тяп-ляп електропроводки. Страшна пожежа, який забрав три невинних життя, теж був на його ділянці. Заплутавшись у версіях про причини пожежі і загибелі дітей набираю його. Є речі, які краще дізнаватися з першоджерела.

Так, каже, мій друг, в пожежному гідранті не було потрібного тиску. Але навіть якщо б воно було зразковим – це вже не нічого б не змінило, тому що до приїзду пожежних вся будівля була охоплена вогнем. А приїхали швидко – від моменту надходження інформації про пожежу і до прибуття на місце пройшло від 4 до 6 хвилин. За цей час чисто через фізичні причини вогонь не міг так розгорітися. Спрацювала протипожежна сигналізація, як годиться… А вона була там! Причому не дешева – брендовий, від шанованих виробників. Звичайно ж вона не коштувала 11 мільйонів. Питання лише в тому, скільки накрутили на ній і її установці, третину ціни або чверть, за якими кишенях розійшлися гроші, але ні в її якості.

Так чому не спрацювала дорога сигналізація? За однією з версій, яку активно обговорюють серед місцевих пожежних, договір на обслуговування протипожежної системи у табори закінчився, а новий не уклали. Сигнал про пожежу просто йшов в нікуди, поки діти повільно задихалися в чадному газі. Адже надходить він не на пульт пожежної частини, а в приватну компанію, яка відразу ж переадресовує його пожежним з усіма подробицями щодо об’єкта загоряння. Табір муніципальний, тобто відповідальність за всі ці договори несе міська влада Одеси.

Читайте також  Перший українець, який відвідав усі 193 країни світу!

Дорогоцінні хвилини, коли потрібно було дзвонити пожежникам, були витрачені на паніку. А потім – пошук і висновок дітей. На всьому поверсі був лише ОДИН доросла людина. Чи могла одна жінка знайти, розбудити і вивести всіх? Де були інші відповідальні і чи були вони взагалі? Не здивуюся, якщо в таборі був некомплект співробітників, а частина і зовсім виявляться мертвими душами, за які комусь капає стаж, а керівнику – добавка до зарплати. Відповідальність за це несе директор і все ті ж міська влада, які були зобов’язані контролювати це питання.

А ще будівлю табору було приречене бо там не було спеціальною протипожежною обробки будівлі. Якби ця обробка була, то в місці замикання максимум що сталося б – це обвуглювання, каже мій друг, який вже бачив перебачив у своєму професійному житті. Адже не перекинувся вогонь на сусідні дерев’яні будівлі, хоча там і плавився дах, і лопалися від жару скла.

Тепер ще раз про гідрантах. Робочий гідрант з потрібним тиском води в Одесі явище не частого порядку – це швидше виняток, розповідає мій друг. Чверть століття одеські пожежники бігають по міській владі: «Схаменіться, гідранти не працюють, невинні люди у вогні гинуть!». Прямо як той Лівша з повісті Лєскова. Але це все одно, що по порожньому відру постукати – всім було наплювати.

З чуток, коли число пожеж і постраждалих перевищила всі попередні рекорди, новий губернатор Одеської області стукав кулаком і питав у власників водопровідних мереж скільки ще потрібно жертв, щоб вони щось зробили. Тепер ми знаємо відповідь – на три життя більше, ніж було до цього. На три дитячих життя більше. Колишні і нинішні начальники водоканалу, мери Одеси, ви зможете пояснити батькам загиблих дівчаток ваші складності з роботою гідрантів в місті, за який ви брали на себе відповідальність?

Читайте також  ПЕРЕМОГТИ ВСІХ! Кличко заявив: «Моя мета – стати триразовим чемпіоном світу»

У звітах про пожежі завжди є фото останків. Першими згорають голова, руки, ноги. У кращому випадку остаеются фрагменти хребта і кісток таза. У них уже не впізнати людину. Замість нього – обгорілий вугіллячко довжиною сантиметрів 30-40. Може тому корупціонери крали і продовжують красти, що не бачать жертв своїх справ? Вони заробляють на подорожчанні матеріалів, робіт – на всьому. Вони плюють на всі антикорупційні матеріали, як наплювали в Одесі, коли журналісти спіймали замовників і виконавців на завищенні робіт при реконструкції табору “Вікторія”. Вони вважають себе фартовими хлопцями, які вміють брати від життя все. А решта – лише заздрісні лохи, які там не можуть.

«Ти ж знаєш, що цей табір в травні Президент відкривав?», – запитує мій друг. «Повинна ж бути у нього честь, повинен же хоч зараз не стрілочників покарати?», – запитує він. В мене немає відповіді. Занадто багато я бачив випадків, коли самі записні і цинічні негідники прощалися, а потім навіть йшли на підвищення.

У корупції багато осіб. Мерседеси і Лексуси, заміські палаци і елітні квартири в центрі міста, депутатські мандати і високі посади – одне з них. Інше – це страждання і смерть. Просто сьогодні ми побачили чия смерть конкретно – трьох маленьких дівчаток. І страшна пожежа, який ви з пацанами заливали вогнем і піною – це лише наслідок, але не причина.

ps У коментарях все ж пишуть, що сигналізація була дешева, що переплатили за неї не чверть і не третина від 11 мільйонів, а набагато, набагато більше.

pps Про вогнезахист деревини: “БС 13 завут це чудо в Ленінграді винайшли в 1941 році. Дешеве до усрачки: 20 літрів готового грунту коштує 20 літрів теплої води і 74 + – грн. І по ідеї 200м2 за фактом 150м2 деревини горіти не буде навіть якщо ти поліно в повний мангал сунеш воно максимум обвуглиться! На весь корпус б пішло 1000 грн – А тепер 3 життя“.

Читайте також  Зеленський пояснив, як їздять його кортежі, і відреагував на ДТП на Запоріжжі

pps З приводу великих посад осіб, які піарилися на відкритті табору, а це і президент, і мер Одеси Труханів, добре сказав Роман Шрайк: “немає. проводку він не повинен був перевіряти. а ще він не повинен був піаритися на лайні. в будь-який палиці повинно бути 2 кінця. якщо отримуєш бонуси від піару, значить повинен отримувати по голові в разі катастрофи. інакше чудова життя виходить: піар на всьому, що ворушитися. всі плюсики – твої. а мінусики – кого-то другого. так не піде ”.

Олександр Курбатов

 

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -