Майже рік тривають слідчі дії у справі вбuвства 16-річної красуні з Нововолинська Катерини Литкіної, тіло якої знайшли понівиченим на териконі шахти №3 у серпні минулого року. До цих пір затримали лише одного з підoзрюваних.
2 червня Луцький міськрайонний суд ухвалив затримати неповнолітнього Терлецького Максима Едуардовича, якому у Словенії вже вручили повідомлення про підoзру у вбuвстві 16-річної Катерини Литкіної.
Страшний злoчин скоєно в ніч проти 2 серпня 2016 р. у Нововолинську на териконі закинутої шахти №3.
Максим Терлецький приїздив того літа зі Словенії, де проживає кілька років, у гості до двоюрідного брата – Назара Статочнюка. Обидва вони – майже однолітки Каті.
Назар і Катя мешкали на околиці Нововолинська по сусідству.
Поки зниклу дівчину шукали, хлопці поквапливо виїхали за кордон. Назар невдовзі повернувся.
10 серпня Катю – те, що від неї лишилося, – знайшов батько.
Усі фото Максима зникли звідусіль, де він міг засвітитися. Зникло й усе його листування з Катериною в соцмережах. Зникло тієї ж ночі, коли дівчину вбuли.
У телефоні Назара виявили флешкарту вбuтої дівчини. Знайшли неподалік від терикону її мобільник, розколотий на три частини.
Це те, що стало відомо загалу під час слідства та суду.
Суд у Ковелі триває, однак на лаві пiдсудних – лише Назар Статочнюк. Місця на лаві підсудних вдосталь…
А що ж Максим Терлецький?
У Словенії він для наших правоохоронців досі недосяжний. Поза зоною, так би мовити. Іще на початку слідства його допитали по скайпу. На тому все. Викликали двічі повістками в Україну до слідчого, проте він так і не прибув. То хворів (є довідка), то знову хворів. Такий хворобливий, знаєте.
Правоохоронці змогли оголосити про підoзру лише Статочнюку. Відомостей про вручення Терлецькому у Словенії повідомлення про підoзру довго не було.
Як стверджує прокурор Сергій Самчук, цей документ вручили 15 березня. Вручили разом із другим викликом до слідчого в Луцьк. Словенські правоохоронці про це повідомили. Є власноручна розписка Терлецького.
Втім, адвокат Статочнюка – Віктор Шостак висловив 12 червня у Ковельському міськрайонному суді сумнів щодо цього. Мовляв, де документальне підтвердження ваших слів?
– Є підтвердження! – запевнив у телефонній розмові Самчук репортера РАДАРА.
Наступним логічним процесуальним кроком після оголошення підoзри буде затримання. Уже є ухвала Луцького міськрайонного суду: затримати Терлецького М.Е.
В ухвалу закралась описка, два тижні її виправляли. І ось нарешті цей судовий документ перекладають англійською для оголошення підoзрюваного в міжнародний розшук. Це теж складна бюрократична процедура, треба суворо дотримати низку формальностей.
Далі мають залучити Інтерпол, далі – знову суд в Україні, щоб дозволив узяти підoзрюваного під варту, знову купа формальностей, знову звернення в суд по дозвіл на видачу Терлецького – і аж тоді екстрадиція.
Одне слово, за цей час підoзрюваний може зникнути в будь-якому напрямку. Змінити прізвище, а хоч би й зовнішність і всі документи. Зараз він є громадянином України.
Як ви розумієте, Максим Терлецький у теплих краях уважно стежить за судовим розглядом, що триває у Ковелі. Скласти у клітці компанію двоюрідному братові явно не хоче. Однак не виключено, що спілкується з ним у соцмережах. Статочнюк у Луцькому СІЗО доступ до телефону й інтернету має.
Цей судний день завершився, що далі?
Ще не почався розгляд справи про вбuвство, а у Терлецького тут, в Україні, вже з’явився адвокат. Дуже досвідчений. Сергій Ковальов. Лучани його знають.
Ковальов з’їздив до клієнта у Словенію, мав із ним конфіденційну розмову – сам на сам. Зміст цієї розмови пообіцяв не розголошувати навіть рідним Максима. Принаймні так сказав РАДАРУ. Запевняв: іще не визначився, чи братись йому за захист Терлецького офіційно.
Проте справно відвідував у Луцьку засідання суду по Статочнюку ще на стадії розслідування. Придивлявся, оцінював доказову базу. Бував і у Ковельському суді на розгляді кримінальної справи. Не прибув лише 12 червня.
Зі слів пана Шостака, Ковальов іще з вересня є офіційним захисником Максима Терлецького.
Увечері 12 червня інсайдери повідомили РАДАРУ, що й нововолинський адвокат Віктор Васильович Шостак відвідав Терлецького у Словенії. Окремо від Ковальова. Наприкінці травня. І теж мав тривалу розмову з цим підoзрюваним. Кажуть, від почутого вжахнувся навіть Шостак, а його здивувати важко.
Кажуть, він порадив Терлецькому не приїздити в Україну для слідчих дій.
Пан Шостак дуже образився на РАДАР за вислів “адвокат дия… (закреслено) дитини”.
– Чого це ви назвали мене адвокатом дuявола? – сердито питав. – Ну, фільм такий є, я подивився… А навіщо гaдoсті писати? Нікого не називаю тут злoчинцем. Дочекаємось вироку суду – принаймні щодо Статочнюка. В обвинувальному акті зазначено: Статочнюк і Терлецький діяли спільно на тому териконі. Але дочекаємось вироку суду, повторюю.
Наскільки знаю, саме пан Шостак порадив Статочнюку мовчати й не давати жодних показів проти себе.
Луцький адвокат Сергій Полячук, імовірно, не поділяє такої правової позиції. Але теж професійно захищає юного клієнта, раз по раз повторюючи Литкіним: “Я вам не ворог, я просто його захисник”.
Як повернеться все тепер, якщо до поради про неприїзд в Україну (тобто про ухиляння від слідчих дій!) дослухаються Терлецький та його рідні? Один клієнт Шостака віддуватиметься за двох? Мовчатиме за двох? А захисники навперебій його відбілюватимуть?
Що не кажіть, а важко бути адвокатом одразу двох… дітей, ви зрозуміли.
Шукайте деталі в групі Facebook