Categories: Цікаво

Село в Україні стало одним із найкращих у світі: який вигляд воно має і що там унікального

Село в Україні стало одним із найкращих у світі: який вигляд воно має і що там унікального

Село на Львівщині визнали одним із найкращих у світі.
Урич — одне з найкращих туристичних сіл світу. Таке звання невеликому селу на Львівщині присудила Всесвітня туристична організація ООН. Цьогоріч у конкурсі взяли участь майже три сотні сіл із 60 країн світу, і лише два українських потрапили до переліку переможців.

Чим унікальний Урич, дізнавалася розкаже кореспондентка ТСН Марічка Кужик.

Урич — тихе гірське поселення серед карпатських лісів. За понад сто кілометрів від Львова. Тут проживає трохи більше двохсот людей. Але тепер про це село знає увесь світ. Воно у списку найкращих туристичних сіл. Це перше таке міжнародне визнання для України.

Урич став відомим завдяки середньовічній фортеці Тустань. У 16 столітті вона контролювала торгові шляхи через Карпати та була важливим митним і адміністративним центром. Сьогодні від неї залишилися лише скелі. Але завдяки сучасним технологіям достатньо завантажити спеціальний застосунок — і Тустань “оживе” на екрані вашого смартфона.


Фортеця Тустань
“Ця фортеця збудована на природніх скелях. І скелі гармонійно були доповнені дерев’яними стінами. Завдяки численним слідам, які збереглися на стінах, стало можливим створити графічну реконструкцію”, — каже директор державного історико-культурного заповідника “Тустань” Андрій Котлярчук.

У музеї заповідника Тустань можна приміряти лицарський шолом або за допомогою VR-окулярів “пролетіти” над скелями. А ще тут зберігають унікальні дерев’яні фрагменти фортеці, які дивом збереглися з тих часів.

“Були знайдені на дні цистерн, які видовбані в суцільному камені. Завдяки тому, що не було доступу кисню, вони туда падали в момент руйнування фортеці. Бо зазвичай дерево в землі не зберігається”, — додає Андрій Котлярчук.

Щороку під скелями Тустані оживає Середньовіччя. На фестивалях демонструють лицарські бої, старовинні ремесла та пригощають автентичними стравами.

Урич також береже бойківські традиції. У культурному центрі “Хата в Глибокім” можна побачити, як жили місцеві жителі понад століття тому. У автентичній бойківській хаті зібрані ужиткові речі і старовинна піч, де готували їжу і спали.

Розвиток села став можливим завдяки відновленій інфраструктурі, каже голова ОТГ. Ще сім років тому сюди майже не можна було дістатися. Тепер є дорога, тож Тустань відвідує близько 200 тисяч людей щороку. Заповідник став робочим місцем для тутешніх жителів та з сусідніх сіл. І це теж один із критеріїв, за яким оцінювали.


Бойківська хата

Цьогоріч на участь у конкурсі подали заявки майже 300 сіл із 60 країн світу. Серед переможців — два українські: Урич на Львівщині та Ворохта на Прикарпатті. Експерти оцінювали села за кількома критеріями, зокрема, збереження історії та традицій, сталий розвиток, підтримка економіки.

Тепер Урич – приклад, як зберігати спадщину і розвивати туризм. У планах — подання заявки до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Адже тут довели — навіть найменші локації можуть стати великими на туристичній карті світу.

sviti

Recent Posts

Юрист б’є на сполох через бажання дати право ТЦК стріляти по ухилянтах: “Ми відкриємо скриньку Пандори”

Юрист б'є на сполох через бажання дати право ТЦК стріляти по ухилянтах: "Ми відкриємо скриньку…

2 години ago

“Ми не можемо всю націю відправити на фронт”: військовий про заклики мобілізувати 18-річних

"Ми не можемо всю націю відправити на фронт": військовий про заклики мобілізувати 18-річних Після перемоги…

8 години ago

Тепло буде нормою: синоптики попередили про неймовірну погоду у грудні 2024 року

Тепло буде нормою: синоптики попередили про неймовірну погоду у грудні 2024 року Як показують багаторічні…

12 години ago

Як в Україні будуть встановлювати інвалідність під час ліквідації МСЕК: пояснення експерта

Як в Україні будуть встановлювати інвалідність під час ліквідації МСЕК: пояснення експерта За словами правозахисниці,…

14 години ago

В Україні пенсії ставлять на “паузу”: у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей

В Україні пенсії ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей Пенсіонери…

20 години ago

Ядерний удар по Україні: що треба робити, щоб урятувати своє життя

Ядерний удар по Україні: що треба робити, щоб урятувати своє життя Паніка – головний ворог.…

22 години ago

This website uses cookies.