За словами прем’єра, якнайшвидше втілення цих реформ забезпечить Україні економічне зростання, пише “Сегодня”.
Оперативне прийняття п’яти ключових урядових реформ, серед яких пенсійна та земельна реформи, приватизація, а також реформи освіти і медицини, дозволить якісно змінити країну вже через рік. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на молодіжному форумі освітніх програм в Києві.
За його словами, перед урядом стоїть завдання забезпечити економічне зростання України та впровадити ряд важливих реформ:
пенсійну реформу;
реформу державної власності (приватизація);
земельну реформу;
реформу освіти;
реформу охорони здоров’я.
“П’ять позицій, які можуть забезпечити нам зовсім іншу економічну ситуацію в країні, відновити соціальну справедливість, забезпечити стале економічне зростання”, – зазначив прем’єр.
За словами голови уряду, після швидкого прийняття цих реформ парламентом за підтримки президента “через рік наша країна абсолютно зміниться”.
“Правильна зміна системи всередині країни приведе нас до успіху, відкриє всі можливості для розвитку нашої країни”, – зазначив Гройсман.
Раніше Гройсман заявляв, що готовий нести політичну відповідальність за успіх п’яти запропонованих урядом реформ для забезпечення економічного зростання: пенсійної і земельної реформи, публічну приватизацію, а також реформи освіти і медицини.
За оцінками уряду, їх імплементація вже до 2020 року дозволить вийти на стійке економічне зростання 4-5% ВВП на рік.
Пенсійна реформа, яку пропонує уряд, передбачає скасування оподаткування пенсій, підняття пенсій з 1 жовтня для 5,6 млн пенсіонерів, а також усунення дефіциту пенсійного фонду до 2024 року.
Земельна реформа передбачає скасування мораторію на продаж землі між фізичними особами-громадянами України з максимальним розміром ділянки в 200 га на одного покупця.
Приватизація передбачає продаж нестратегічних держактивів, а на стратегічних підприємствах планується впровадити сучасну корпоративну систему управління.
Реформа медицини спрямована на зміну системи фінансування за принципом “гроші йдуть за пацієнтом” – оплата конкретних медичних послуг, а не ліжкомісць.
Реформа освіти передбачає створення системи опорних шкіл, а також осучаснення профтехосвіти і вищої освіти.
Шукайте деталі в групі Facebook